Bitcoin 13.000 Dolar Sınırına Geldi

Bugün yaklaşık 1000 dolar artarak, filtrelenmemiş 33 milyar dolarlık hacmi ile sınırına geldi. 12.900 dolara gelerek neredeyse 13.000 dolara dokunan Bitcoin aynı zamanda piyasalara umut ve rahatlama getirdi.

Bu beklenen grafik, güzel bir büyük U şeklinde. Şimdi 17.000 $ ‘a kadar çok fazla direnç yok, ama kim bilir. Tabii ki asıl soru, 20.000 ABD dolarını görebilmesi ve sonra onu geçip orada ya da üstünde kalabilmesidir, bu yüzden bahsedilen U şeklini o zaman tamamlayacaktır.

Bitcoin 13.000 Dolar Sınırına Geldi

Bitcoin 13.000 Dolar Sınırına Geldi

Ethereum İçin de Her Şey Yolunda

Bitcoin 13.000 dolar sınırına geldi ve Ethereum için de hikâye kabaca aynı. Henüz 350 dolar değil, ancak bu Ethereum’daki artış, filtrelenmemiş 13 milyar dolarlık işlem hacminde de bir artış gösterdi. Görülebileceği gibi, Ethereum da bir U şekli oluşturmaya başladı. Ancak bunun etkisi elbette Bitcoin’den çok daha ufak bir etki. Öngörüldüğü gibi, Ethereum sorunsuz bir şekilde 324 $ ‘ı geçti ve şu anki fiyat hareketleriyle yaklaşık 370 $’ ı geçtikten sonra şu anda 500 $ ‘lık dirençle karşı karşıya kaldı. İlerleyen günlerde700 $ bir miktar direnç oluşturacaktır.

Bitcoin 13.000 Dolar Sınırına Geldi

Bitcoin 13.000 Dolar Sınırına Geldi

2015-2016 yıllarında aynı kefede değerlendirilen Bitcoin ve Ethereum bugün çok farklı yerlerdeler. Bitcoin artık yeni bir yol çiziyor.

Söylentilerin ötesinde, Çin vatandaşlarının kısıtlamaları nasıl atlatacaklarını ve küresel bin yıllık devrime nasıl katılacaklarını bulmaları bu fiyat artışına yol açan etkenler arasında olabilir. Gelecek ay Bakkt tarafından Bitcoin vadeli işlemlerinin test edilmesi yükselişin bir başka nedeni olabilir. Devam eden yanlış parasal yönetim, Bitcoin kabulü için geniş nedenler sunarken, Venezüella’da ana akım olarak kullanılmaya başlanması artışın nedenleri arasında gösterilen sebeplerden bir tanesi. Gün geçtikçe Bitcoin hayatımıza daha çok girmeye devam ediyor. Bunun sonucunda da kullanım arttıkça kripto paranın değerinde de bariz bir yükseliş oluyor. BU yükseliş ne kadar süre daha devam edecek göreceğiz.

Dünya genelindeki ATM’ler hakkında yazdığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Trustnodes

Bir önceki yazımız olan Dünya Genelindeki Bitcoin ATM Sayısı 5.000’e Ulaştı! başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinatm ve kriptopara hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın