Bitcoin 12.000 Dolar Oldu Anında Düzeltme Geldi

Yaklaşık 1 haftadan bu yana süren yükseliş bugün öğle saatlerinde zirve yaptı ve Bitcoin 12.000 dolar oldu. Ancak sadece dakikalar sonra bir düzeltme geldi. Fiyat haberin hazırlandığı sırada 11.700 dolar seviyesinden işlem görmekte.

Analistler boğa sezonunun artık kesin olarak başladığı konusunda hemfikirler. Özellikle şu noktadan itibaren Bitcoin’in bir süreliğine istikrarsız ve dalgalı bir şekilde hareketine devam edeceğine, insanların bu süre zarfında ise FOMO’ya kapılıp paralarını çekmemeleri konusuna dikkat çekiyorlar. Yapılan düzeltmeden sonra Bitcoin’in ani bir düşüş yaşaması pek çok yatırımcı üzerinde bir panik yarattı ve varlıklarını satmalarına sebep oldu. Oysaki uzmanlar hala Bitcoin’in bir yükseliş eğilimi içinde olduğunu ve ara ara düzeltmeler gelse de ya yıl sonuna doğru ya da 2020 yılının ilk aylarında Bitcoin’in 20.000 dolar üzerine çıkacağını söylemekteler.

Bitcoin 12.000 Dolar Oldu Anında Düzeltme Geldi

Bitcoin 12.000 Dolar Oldu Anında Düzeltme Geldi

Yükseliş Devam Edecek

Bitcoin hala uzun vadede çok kazandıracak bir yatırım aracı durumunda. Yapılan düzeltmeler Bitcoin’in yükseliş hızını düşürse de bu aslında iyi bir şey. Çünkü Bitcoin’in bir anda 20.000 dolar seviyelerine çıkması o noktada uzun süre boyunca hareketsiz olarak kalmasına sebep olacak. Bu da yatırımcıların hiç kazanamamaları anlamına geliyor. Dikkat edilmesi gereken ana nokta ise iyi bir analiz yaparak Bitcoin üzerindeki düzeltmeler sırasında zarar etmemek. Bu düzeltmeler yapılmadan önce uzmanlardan bu konu ile ilgili olarak çeşitli uyarılar da yapılmakta. Eğer analiz yapma konusunda kendine güvenmeyenler varsa bu yerli ve yabancı analistleri takip etmek çok doğru bir yol olacaktır.

İLGİLİ HABER:  Kripto Paralarda Haftaya Başlangıç Analizi

Bitcoin 12.000 dolar sınırına geldikten sonra şu an için durgun bir seyirde. Ancak bu elbette bir düzeltme daha yapılmayacağı anlamına gelmiyor. Bu konuda geçtiğimiz bir haftaya göre biraz daha temkinli hareket etmekte fayda var.

Kaynak: Kointimes

Yorum Yok

Cevap bırakın