Bitcoin 11.000 Doların Altında İndi, Analistler Düzeltmenin 9.000 Dolarda Sona Ereceğine İnanıyor

Dramatik bir şekilde Bitcoin son birkaç gündür düşüşe geçti. Son trendinde, para 11K doların üstünde kalmak için hafta sonuna girdi. Ancak, Cumartesi günü toparlanıp geri dönmesi beklenirken daha da aşağılara doğru bir düşüş yaşadı. Bugün, ayılar kaybettiği yere tekrar ulaşılmasını ve bu sefer bu düzeyde kalmasını sağladılar. Son birkaç saat içinde, ayılar Bitcoin fiyatlarını 10.600 $’ın hemen altına düşürdü.

Bitcoin 11.000 Doların Altında İndi, Analistler Düzeltmenin 9.000 Dolarda Sona Ereceğine İnanıyor

Analistler Bitcoin’in 10 Bin Doların Altına Düşebileceğini Söylüyor

Haberin hazırlandığı sırada Bitcoin yumruğunu geri çekip, kilit destek pozisyonlarından biri olan 10.700 doların üzerine çıkabildi. Ancak bu, son 24 saatte % 5’ten fazla bir düşüş olarak kalıyor. Öyleyse, soru hala akıllarda kalmaya devam ediyor. Bitcoin sahipleri daha fazla düşüş beklemeli mi? Uzun vadeli bir boğa Alex Kruger’e göre evet. Analist, mevcut düzeltmenin Bitcoin’i 10 bin doların altına çekebileceğini düşünüyor.

Kruger şu tweet’i paylaştı:

Bitcoin 11.000 Doların Altında İndi, Analistler Düzeltmenin 9.000 Dolarda Sona Ereceğine İnanıyor

Başka bir kriptoanalist olan Josh Rager de bu öngörüyü son günlerde destekledi. Lder kripto paranın, 10.500 $ pozisyonunun altına düşerse, bunun daha büyük bir ayı piyasasını tetikleyeceğini ve Bitcoin fiyatlarının 9K $ bölgesine düşeceğini kolayca görebileceğini belirtti. Olumsuz tahminlere rağmen, her iki analist de paranın bu bölgede uzun süre kalacağı konusunda iyimser olmaya devam ediyor. Yatırımcıların biriktiğini ve fiyatların tekrar yükselişe geçeceğini ve muhtemelen en yüksek seviyelerin üzerine çıkabileceğini düşünüyorlar.

Son düşüşün ardından ise Altcoinler de korunmadı. Çoğunluk kilit destek pozisyonlarının altına kaymaya devam ediyor. En popüler kripto para birimlerinden ikisi olan Ethereum (ETH) ve Ripple’in XRP’si sırasıyla % 10 ve % 5’lik bir düşüş yaşadı. Bu, Ethereum’un 245 Doların altına düştüğü ve XRP’nin 0.31 Dolara düştüğü anlamına geliyor.

Litecoin’in değer kaybedişi üzerine hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Zcrypto

Bir önceki yazımız olan Binance Kendi Cüzdanlarında Ethereum'dan 4 Kat Fazla ETH Tutuyor başlıklı makalemizde binance, Binance Amerika ve ETH hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın