Bitcoin 11.000 Doları Geçti Ama Ayılar Yenilmedi

Hafta sonu şu ana kadar güçlü bir seyir izleyen Bitcoin son 24 saatte 11.000 ABD doları seviyesini bir kez daha kırmayı başardı. Bununla birlikte, alıcıların o fiyat diliminin üzerinde durmaması ve satıcıların (özellikle Kuzey Amerika’dakiler) hemen harekete geçmesi, fiyatları dünün paritesine düşürmek için ellerinden geleni yapmış olduklarını da gösteriyor.

Sonuç olarak, 10,600 ABD Doları üzerinde çok önemli bir destek var ve şu anda bir duraklama var gibi görünüyor. Pazar spekülatörleri, Bitcoin değerlemesinin hala %1 oranında arttığını görüyorlar. Altcoinler, benzer şekilde, hafta sonları yükselişini düşürürken, Bitcoin ve Bitcoin SV sırasıyla % 4.55 ve % 14.12 artış sağladı ve şaşırtıcı bir şekilde canlanmaya başladı.

Hafta Sonu Olumlu Değildi

Hafta sonu haberleri açısından, olumlu anlamda konuşacak pek bir şey olmadı, ABD hükümetini ortaya çıkmasıyla birlikte piyasada ABD Senatosu’nun Facebook’un Libra Kripto’su hakkındaki yorumları Pazar üzerinde bir etki yarattı. Trump’ın Bitcoin’den bahsetmesi ve Fundstrat’tan Tom Lee gibi bazı analistlerin çıkan bu “kötü haberlerin” ilerleyen zamanlarda Bitcoin için iyi bir haber olabileceğine nasıl inandıklarını zaten çok öncesinden konuşulmaya başlanmıştı. Ancak bu şu an için değil ilerleyen zamanlarda değer kazanacak bir konu.

Bitcoin Son 7 Günde 700 Dolar Aralığına Sıkıştı

Bitcoin 11.000 Doları Geçti Ama Ayılar Yenilmedi

Hindistan’da, uzun zamandır ortaya çıkan en büyük haber, Hindistan’da kripto için yasal bir yasak olarak olmadığını söyleyen, Hindistan devlet maliyesi bakanı Anurag Thakur’du. Parlamentonun üst meclisindeki bir oturumda Milletvekili Dharmapuri Srinivas’ın, Kripto’nun yasal statüsü hakkında Thakur’a bir soru sordu. Srinivas, yasallık konusundaki sorusunun ardından bilgi ve uygulama konusunda daha fazla açıklama istedi.

Hindistan basını uzun zamandır ülkedeki kriptoların durumu ile ilgili güncellemeleri ve gelişmeleri yazıyor. Ancak henüz net ve kesin bir cevap yok.

21 Temmuz 2019 tarihli Bitcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Bitcoinnews

Yorum Yok

Cevap bırakın