Bitcoin 11.000 Dolar Sınırına Dayandı

Analizciler tarafından uzun süredir 11.000 dolara çıkması beklenen Bitcoin 6 Eylül öğleden sonra bu sınıra çok yaklaştı. Artık tahminler de farklı bir boyut kazanarak 12.000 dolar üzerinden yapılmaya başlandı.

Bitcoin yaklaşık 2 hafta öncesine kadar oldukça durağan bir şekilde hareket ediyordu. Özellikle borsalarda işlem yapılması bu dönemde oldukça yavaşladı. Çünkü insanlar lider kripto paranın yönü hakkında bilgi sahibi değillerdi. Ancak bu durağanlık bir anda bozuldu ve kripto para 9.600 dolar seviyelerinden bir kaç saat içinde 10.400 dolar seviyelerine kadar çıktı. Bu geri dönüş yeniden insanların ilgisini Bitcoin’e çekti. Bitcoin’in duraklama döneminde ilk 10 Altcoin de durdu. Bu durum zaten artık insanlar tarafından da kanıksanmış durumda. 

Bitcoin 11.000 Dolar Sınırına Dayandı

Bitcoin’in pazar hakimiyeti de geçtiğimiz birkaç haftada %70 oranını gördü. Bu durum insanların lider kripto paraya olan ilgilerinin de bir göstergesi. Bununla birlikte uzmanlar şu noktada Altcoinlere çok da fazla yatırım yapılmaması yönünde insanları uyarıyorlar. Pek çok uzman Altcoinler üzerinden kar edilmesinin tek koşulunun Bitcoin’in doygunluğa ulaşması ve artık karlı bir yatırım aracı olmaktan çıkması ile mümkün olacağını söylüyorlar. O zamana kadar kar getirmesi şüpheli ve Bitcoin’in gölgesinde olmaya devam edecekler.

Bitcoin’in Sıradaki Hedefi

11.000 dolar direnci kırılırsa bir sonraki hedefin 11.500 olduğu öngörülüyor. Bu hedef gerçekçi görünse de lider kripto paranın son zamanlarda direnç noktalarına çok fazla takılmadan çıkıp indiği görülmekte. Bu da tahmin yapma konusunda insanları zor duruma sokan bir durum. Yine pek çok kişi ya yıl sonuna doğru ya da 2020’ın ilk çeyreğinde lider kripto paradan 20.000 dolara kadar bir yükseliş beklemekte. Ancak dünyadaki potansiyel gelişmeleri de unutmamak gerekiyor zira Bitcoin bu gelişmelerden çok fazla etkilenecek kadar hassas.

Bir önceki yazımız olan Burundi Tüketicileri Korumak İçin Tüm Kripto Para Birimlerini Yasaklıyor başlıklı makalemizde Burundi'de Bitcoin'in yasaklanması hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın