Bitcoin 10 Dakika da %20’ye Yakın Düşüş Yaşadı

Bitcoin 10 Dakika da %20’ye Yakın Düşüş Yaşadı

Geçtiğimiz günlerde bir anda 12 bin dolar seviyesine yaklaşan bitcoin, dün gün ortasında %20 oranında bir düşüş yaşadı. Haberin ilginç yanı ise, bu kadar önemli bir düşüşün sadece 10 dakika içerisinde yaşanmış olmasıydı.

Bitcoin Yeniden Yükseldi

10 dakika içerisinde 9,100 dolar seviyelerine kadar inen sanal para birimi, sonrasındaki 24 saatlik süreçte belirli aralıklarla yükselmesini sürdürerek yeniden 11 bin bandını görmeyi başlardı.

Anlık düşüş analistlerinde beklentisinin altında gözlemlenirken, düşüşten kısa bir süre sonra yeniden yükselişe geçmesi, BTC yatırımcılarını biraz olsun rahatlattı. Önümüzdeki günlerde para biriminin yeniden tırmanışa geçeceğinin tahmin edilmesi nedeniyle, local.bitcoin.com sitesine kayıtlar bir anda artmaya başladı. Ancak kimi analistler, bu yükselmenin de balon bir yükselme olduğunu ve sanal para biriminin yeniden düşüşe geçip, hatta eski seviyeleri göreceğini savundu.

İLGİLİ HABER:  Bitcoin Fiyatında 7.000 Dolar Görüldü

Sağlıklı Bir Artış Söz Konusu Mu?

Uzmanlar sanal para birimi grafiğinin uzun zamandır yukarı doğru seyrettiğini ve halende artışların devam edebileceğini söyleseler de, bu artışın sağlıklı bir şekilde olup olamayacağı konusunda net bir iddia içerisine giremiyorlar. Yani dijital para birimi yükseldiği yerde kalır mı? Sorusuna, net ve emin cevaplar veremiyor. Bu sebeple uzun vadeli yatırımcılar yüklü yatırımlardan uzak dururken, vur kaç metodunu uygulayan yatırımcılar için bu iniş çıkışlar, adeta bir hazine niteliği taşıyor.

 

Yorum Yok

Cevap bırakın