Bitcoin 10.000 Dolar ve Üzerini Hedefliyor

Asya borsasının seansının başlarında, Bitcoin-dolar döviz kuru, 6 Mayıs 2018’den bu yana ilk kez 9,800 $ seviyesinin üzerine çıktı. Saat 02:00’dan bu yana, 24 saatlik bir zaman dilimi içinde % 5.92 artışla 9.812 $ oldu. Ayrıca Bitcoin, CME’deki vadeli işlemlerde 2019’un zirvesine çıkarak 9.840 dolar oldu. Bitcoin 10.000 dolar olacak görüşü ağırlık kazanmaya başladı.

Değerin Düşmesi Altını Yükseltir

Fiyatların yükselmesi, Federal Rezerv‘in Temmuz ayında faiz oranlarında düşüş olasılığını kabul etmesinden 12 saat sonra ortaya çıktı. Bu sebepten dolayı ABD’deki 10 yıllık Hazine notu Kasım 2016’dan bu yana ilk kez yüzde 2’nin altına düştü.

Bitcoin 10.000 Dolar ve Üzerini Hedefliyor

Bitcoin 10.000 Dolar ve Üzerini Hedefliyor

Aynı zamanda, yüksek profilli ulusal para birimlerine karşı ABD doları endeksi, 96.00 seviyesinin ortalarında baskı altında kaldı. Endeks, yatırımcıların sigorta kesintilerinin artmasıyla yükselen bir satış önyargısı şeklinde artış gösteriyor.

Bitcoin 10.000 Dolar ve Üzerini Hedefliyor

Bitcoin 10.000 Dolar ve Üzerini Hedefliyor

Bitcoin Kolaylıkla 10.000 Dolar Olabilir

ABD ile Orta Doğu arasında yükselen siyasi gerilimler, düşük tahvil getirileri ve daha zayıf bir ABD doları, altının yükselişe geçmesinin sebeplerinden. Aynı faktörlerin %160’dan fazla getiri sağlayan merkezi olmayan bir varlık olan Bitcoin için de 2019 yılını heyecan verici bir yıl yapacaktır. Morgan Capital Creek’ten Mark W. Yusko yaptığı açıklamada, Bitcoin’in altının sahip olduğu niteliklere sahip olduğunu söyledi. Varlık yöneticisi, lider kripto para biriminin belirli seviyelerde altından bile üstün olduğunu ve bunun da zayıf dolar hissine karşı ideal bir yatırım olacağını ekledi.

İLGİLİ:  Facebook Hindistan'da Libra ve Calibra Lansmanını İptal Etti

Yusko, “Uzun vadeli altın fiyat çizelgesine bakın, aynı tür parabolik hareketler ve çökmeler görülmekte. Çok uzun zaman önce, hiç kimsenin altın alamayacağı ve bunu bir yatırım olarak düşünmediği bir zaman vardı. Bitcoin şu anda bir dizi üstün özellik ile birlikte altın ile aynı niteliklere sahip.” dedi.

Libra’nın stablecoin olarak adlandırılması hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz

Kaynak: CCN

Yorum Yok

Cevap bırakın