Bitcoin 10.000 Dolar Sınırını Yeniden Aştı

Son birkaç gündür Bitcoin yukarı doğru yeninden bir hareketlendirme göstermeye başladı. Geçtiğimiz iki üç hafta son derece durağan bir hareket sergileyen Bitcoin dün akşam yani 30 Temmuz akşamı yukarı doğru hareketlendi. Haberin hazırlandığı sırada sınırını aştı. Bunun sinyallerini bu sabah itibariyle bir iki defa göstermişti. Ancak 9.600 dolar seviyesinde iki defa dirençle karşılaşarak düştü.

Yükselişe Devam Ediyor

Bitcoin 10.000 dolar sınırını aştıktan sonra şu anda 10.000 ile 10.050 dolar aralığında ufak hareketler göstermeye devam ediyor. Ancak şu söylenebilir ki dünden beri görülen yükseliş muhtemelen hafta sonu da devam edecek ve yeni haftaya oldukça yüksek bir seviyeden başlangıç yapılabilir.

Analist: Bitcoin Fiyatı Sadece Minik Bir Tümseği Aştı

eToro analisti Simon Peters, bugünkü yükselişin “minik bir tümsekten başka bir şey olmadığını” söyledi ve ABD’li senatörler üzerinde, hükümetin Bitcoin’i yasaklayamayacağını kabul etmesi üzerine hayal kırıklığı yarattığını ekledi.

“Bugünün yükseliş bir minik bir tümsek, başka bir şey değil. ABD Senatosu’nun Bitcoin’in yasaklanmasını kabul etmesinin ardından kripto boğalarının aradığı şey kesinlikle değildi.”

Kripto Yatırımcıları ‘Hayali Bir Alternatif Gerçeklikte Yaşayın’

Bugünün FOMC toplantısını kripto pazarı için önemli bir etkinlik olarak gören yatırımcıların tutkusuyla ilgili yorum yapan Alex Krüger, “Birçok kripto yatırımcısının artık hayali bir alternatif gerçeklik içinde yaşadığı” konusunda uyardı.

Bitcoin 10.000 Dolar Sınırını Yeniden Aştı

Bitcoin 10.000 Dolar Sınırını Yeniden Aştı

Ayrıca, geçmiş FOMC toplantılarının Bitcoin fiyat hareketleriyle neredeyse hiçbir korelasyonu olmadığını gösteren bir dizi çizelgeyi paylaştı. Bu, Fed politika kararlarına cevap olarak yüksek volatilite gösteren altın ile çelişmektedir.

Bitcoin 10.000 Dolar Sınırını Aştı

Bitcoin 10.000 Dolar Sınırını Aştı

Elbette, Fed Bitcoin’in on yıllık varoluşunda hiçbir zaman faiz oranlarını düşürmedi, bu yüzden boğalar bu sefer farklı olacağını umuyor.

Kaynak: CCN

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Aramaları Standart Aramaları Solladı başlıklı makalemizde Bitcoin aramaları, Bitcoin aramaları Google'da rekor kırdı ve Google Bitcoin araması hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın