Bitcoin 10.000 Dolar Ancak Volatilite Son 4 Ayın En Düşük Seviyesinde

Bitcoin, son 24 saat içinde %2 oranında bir düşüşe işaret ediyor ancak fiyatı şimdilik 10.000 dolar civarında seyrediyor. Gelişmeler, 30 günlük volatilitenin Mayıs 2019’da görülen en düşük seviyenin altına düştüğü gösteriyor. Ancak eğer tarih herhangi bir gösterge olarak kullanılırsa, bunun gibi zamanlar genellikle şiddetli bir hareketin olacağını öngörmekte.

Bitcoin Ticareti 10.000 Dolar ve 11.000 Dolar Arasında Yapılıyor

Son 8 gündür, Bitcoin 10.000 – 11.000 $ arası işlem görüyor, hakimiyet endeksi %70 civarında. Öte yandan, son 30 gün içinde, dört ay önce Mayıs ayında görülen son derece düşük seviyelerdeki oynaklığın görüldüğü bildirildi.

Bitcoin 10.000 Dolar Ancak Volatilite Son 4 Ayın En Düşük Seviyesinde

Bitcoin 10.000 Dolar Ancak Volatilite Son 4 Ayın En Düşük Seviyesinde

Bitcoin’in hareketi, özellikle de kızgın olduğu zamanlarda çift uçlu bir bıçak şeklinde oluyor. Bazılarına göre bu iyi bir şey olabilir, çünkü piyasanın zayıf kişilerini döker ve BTC’nin güçlü sahiplerine gitmesini garanti eder. Aynı zamanda, kripto para biriminin kıtlığının da bir göstergesidir. Çünkü arz statik olduğu için fiyat değişken olabilir.

Öte yandan, oldukça dezavantajı da beraberinde getiriyor. Bu, genelde fiyat ve piyasa manipülasyonu ile ilişkilidir. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) henüz bir Bitcoin ETF’sini onaylamamasının sebeplerinden biri de bu durumun sonucu olabilir..

Bitcoin’in oynaklığı ticareti çok daha riskli kılıyor. Uzman tüccarlar tipik olarak bunu bir avantaj olarak görürler çünkü ani fiyat hareketlerinden faydalanırlar. Ancak daha az gelişmiş olanlar sık ​​sık yaşanan değişiklikler nedeniyle ciddi kayıplar yaşayabilir.

Fırtınadan Önceki Sessizlik mi?

Bitcoin’in temellerinin her zamankinden daha güçlü göründüğüne dikkat etmek önemlidir. Aynı zamanda, kripto topluluğu içinde en çok beklenen etkinliklerden biri olan 23 Eylül’de Bakkt’ın başlatılması konusu da var. Bitcoin’in yarılanmasına 250 günden daha az bir zaman kaldı. Piyasada bitcoin arzını yarı yarıya azaltacak ve teorik olarak fiyatını her zaman olduğu gibi daha yüksek seviyeye çıkaracak.

Mayıs ayında, volatilite seviyelerinin şu anki gibi düşük olduğu zamanlarda, fiyat yükselişe geçti ve Haziran ayında neredeyse iki katına çıktı. Tabii ki, herhangi bir şiddetli fiyat dalgasının beklemede olması beklense de, tersi yönde de olabilir.

İLGİLİ:  Asya Kıtasının Kripto Parayı Sevmesinin 4 Nedeni

Yorum Yok

Cevap bırakın