Bitcoin 1 Trilyon Dolar ‘lık Market Hacmine Ulaşabilir !

Kripto para birimi yatırımcısı ve girişimcisi olan Chris Burniske, ’in bir sonraki boğa piyasasında 1 trilyon dolara ulaşabileceğine dile getirdi . Bruniske ayrıca ARK Invest’in eski kripto para  lideri ve kripto para  risk sermayesi şirketlerinden biri olan  Placeholder’ın ortağıdır.

Bitcoin 1 Trilyon $ ‘lık Market hacmine ulaşabilir !

Aralık 2017’de, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000  Dolara ulaşmış ve  akabinde 320 milyar değerinde piyasa hacmine sahipti. Kripto para piyasası 813 milyar dolardı. Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık bir piyasa sınırına ulaşması için,bitcoinin 55 bin doların üzerinde olması gerekecektir. Bu, mevcut fiyat seviyelerinden % 950’lik bir fiyat artışını temsil eder.

Resmi Twitter'da görüntüle

Bitcoin’in bu seviyelere ulaşabilmesi için daha fazla yatırımcı ve sıcak paraya ihtiyaç vardır. Kripto paranın daha  fazla yaygın hale gelmesi için  daha fazla sayıda şirket, kurum ve perakende yatırımcıya dahil olması gereken altyapılarını yenilemesi gerekmektedir.

Burniske ayrıca ilk 10’daki diğer Kripto para birimlerinin de Bitcoin ile binanen büyüdüğünü belirtti. Başlangıçta, Bitcoin en büyük ve en popüler kripto para birimi olmaya devam ediyor. Ancak diğer altcoinlerde büyümeye başladı. Bitcoin % 52,8 pazar hakimiyetine sahiptir.

New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) başkanı Jeff Sprecher kurumlar ve kripto para  piyasası katılımları hakkında yorum yaptı:

“Bitcoin iyi bir piyasa yapısına sahip değil. Bitcoin için bile, farklı pazarlar birçok farklı fiyat  yapısına sahiptir. Bitcoin ile dolar değişimi yapmak için % 6’ya varan bir ücret ödeyebilirsiniz, yani Bitcoin bile kırılmadan önce % 6 oranında artması gerekir. ”

Michael Novogratz’in dediği gibi , gelecekte 1 trilyon dolara ulaşmak için Bitcoin kurumların yardımına ihtiyaç duyacaktır.

Piyasada tanınmış  yatırımcılardan olan Anthony Pompliano, Morgan Creek Digital’deki ekibinin 40 milyon dolarlık bir kripto girişim fonu oluşturduğunu açıkladı. Bay Pompliano’nun fonu, Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para birimine yatırım yapan ilk fondur.

Bu yazıyı yazarken, Bitcoin 5.280 $ ‘a yakın işlem görüyor ve 93.22 milyar $’ lık bir piyasa hacmine sahiptir.

Dogecoin Kurucusu Sosyal Medya Hesaplarını Kapattı haberini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve Blockhain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın