Birileri Samsung Coin İsmini Tescillemeye Çalışıyor. Ama Samsung Değil

1

Güney Kore’de birileri Samsung Coin ticari markasını lanse ederek Samsung’un blockchain projesinden yararlanmaya çalışıyor gibi görünüyor. Kore Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (KIPO) yapılan başvurulara göre, ticari markayı hem İngilizce hem de Korece olarak tescil ettirme başvurusu 10 Temmuz’da Kim Nam-jin adlı bir kişi tarafından yapılmış.

Tescil başvurusu, “indirilebilir elektronik para bilgisayar programı”, “elektronik para kartı”, “elektronik şifreleme cihazı” ve “elektronik para işlevli IC kart” gibi bilgisayar programları ile ilgili kategoriler altında yapıldı. Ancak, bir Samsung temsilcisi teknoloji devinin uygulamanın arkasında olmadığını söyledi.

Samsung: Biz Bu Şekilde Çalışmıyoruz

Ticari marka başvurusunun, özellikle blok zinciri veya kripto para ile ilgili olup olmadığını belirtilmese de, başvuru, Samsung’un Ethereum teknolojisini kullanarak kendi blok zincirini geliştirdiğini ve sonunda Samsung Coin olarak adlandırılan kendi kripto para birimini yayınlama çalışmalarından sonra yapıldığı için dikkat çekiyor.

Birileri Samsung Coin İsmini Tescillemeye Çalışıyor. Ama Samsung Değil
birileri samsung coin i̇smini tescillemeye çalışıyor. ama samsung değil

Başvurusu yapan kişi daha önce diğer büyük teknoloji şirketleri tarafından kripto para birimi çalışmalarıyla ilgili olan ticari markaları tescillemeye de çalışmış. KIPO veri tabanı, Kim Nam-jin’in 10 Temmuz’da “ThinQ Wallet” ticari markasını almak için başvuruda bulunduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, 2 Temmuz’da, Güney Kore’de bulunan LG Electronics, hem Güney Kore’de hem de ABD’de “ThinQ Wallet” için ticari marka başvurusunda bulunmuştu.

LG uygulama ayrıntılarına dayanarak, cüzdan “blok zinciri için yazılım platformu” ve “kripto para birimi için mobil elektronik cüzdan” dahil olmak üzere çeşitli mobil hizmetler sağlayacaktır. Samsung Coin tescil başvurusu, Samsung’un ticari marka için başvurduğunu yanlış haber yapan birkaç haber kaynağı tarafından gündeme getirilince ortaya çıktı. İsim hakkı başvurusunda bulunan kişinin bunu kendisine meslek edindiği ve yakın zamanda çıkabilecek olan projelerin de isim haklarını satın alarak bundan kazanç sağlamaya çalıştığı belirtildi.

Libra’nın 11 Eylül saldırıları kadar tehlikeli olduğu hakkında hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Coindesk

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.