Birdman’dan, MovieCoin Planı

Christopher Woodrow’un yaratmayı planladığı kriptokrasiye “MovieCoin” denir. Bir film portföyünü finanse etmek için kullanılacak olan Başlangıç ​​Para Fırsatı aracılığıyla 100 milyon dolar kazandırmayı hedefliyor . ICO, Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu kurallarına uygundur. Paralar ikincil piyasada işlem görür ve bu filmlerin başarısına dayanarak takdir edilmeleri beklenir. Christopher Woodrow, bu göstergelerin film yapımını demokratikleştirecek olmasını bekliyor – Tıpkı diğer ICO’lar gibi, ortak insanları daha önce girişim kapitalistleriyle sınırlı olan erken evre projelerine yatırım yapmıştı.

Christopher Woodrow, Bloomberg ile yaptığı telefon görüşmesinde şunları söyledi:

“Filmlerin finanse edilme biçiminde devrim yaratmaya çalışıyoruz … A listeli film yıldızlarını, üst düzey yönetmenleri, tecrübeli ve köklü yapımcıları içeren bir dizi projeyi bir araya getirme sürecindeyiz ve bu da MovieCoin için ilk seçeneklerden birini oluşturun. “

Gösteri işinde Blockchain

Bu, şifreli eş zamanlılığı ve iş dünyalarını bir araya getiren ilk girişim değil. Blockchain modelinin gösteri dünyasındaki aracıları ortadan kaldırmak ve sanatçılara kazançlarından adil bir pay verebilmek için uzun süre tahrik edildiği düşünülmektedir . Dijital müzik endüstrisinin kriptokrasitesini hedefleyen Audio Coin, 2.8 milyon dolar piyasa değerine sahip. Müzisyen Bjork son albümü Ütopya olacak mevcut cryptocurrencies aracılığıyla satın (, , DASH ve AudioCoin) için. Paris Hilton gibi çeşitli ünlüler ICO’ları onayladı.Şık ve cazibe show iş yeni yaş kriptocurrency işletmeler için doğal bir uyum gibi görünüyor.

Crowdfunding’ten farkı nedir?

Blockchain ve ICO modeli birden çok endüstriyi bozar ve Christopher Woodrow da Hollywood’la aynı şeyi yapmak istiyor. Bununla birlikte, filmler şimdiye kadar hazırlanan çabalarla üretildi. Kickstarter , ‘film’ kategorisi altında 23.892 fonlu projeyi listeliyor . Peki ICO nasıl farklı?

Woodrow, MovieCoin’in karşılığında Bitcoin veya Ethereum’u kabul ederse , kısıtlayıcı olma eğiliminde olan crowdfunding modellerinin aksine küresel bir yatırımcı tabanına dokunabilir . Yatırımcılara, dünya çapındaki ikincil piyasalarda ticaret yapabilecekleri için bir jeton ihracı da likiditesini artırıyor.

KAYNAK:COİNDESK

Bir önceki yazımız olan Avrupa Merkez Bankası, Bitcoin Düzenlemesi Düşünüyor başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve bitcoins hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply