Bir Milyon Türk Bitcoin Yatırımı Yapıyor!

Türkiye’de yapılan bir araştırma sonucunda bir milyon Türk’ün Bitcoin yatırımcısı olduğunu ortaya çıkardı. Türk yerli ve yabancı platformlar içerisinde aylık ortalama olarak 500 ile 700 milyon dolarlık işlem yapıldığını ortaya çıkaran bu araştırma, en büyük kripto para yatırımcıları arasında Türklerin de olduğunu gösterdi.

Türkiye En Çok Yatırım Yapan Ülkeler Arasında

Kripto para piyasasında Türkiye’den yoğun bir şekilde işlem yapıldığını gözler önüne seren bu araştırma, Türkiye’deki Bitcoin yatırımcı sayısının 1 milyonu aştığını gösterdi. İşlem hacminin aylık ortalama 500 ile 700 milyon arasında olması, Türkiye’nin bu işlem hacmi ile “en çok yatırım yapan ülkeler” arasına girmesini sağladı.

İLGİLİ HABER:  Ripple Yükselişe Geçti, Boğa Sezonu Başlıyor mu ?

Konuya yönelik olarak açıklama yapan Bitci.com Genel Müdürü Altan Tan, “Türkiye ise dünyadaki ülkeler arasında kripto paralara en çok yatırım yapan ülkeler arasında. Ülkemizdeki kripto para yatırımcılarının sayısının 1 milyonu aştığı tahmin ediliyor. Dünya üzerinde en çok kripto para tutan kesimin de yüzde 20 ile yine Türkler olduğu öngörülüyor” ifadelerine yer verdi.

300 Binden Fazla Transfer

Bitci.com Genel Müdürü Tan aynı zamanda yapılan araştırmalara göre Bitcoin cüzdanları arasında günlük 300 binden fazla transferin gerçekleştiğini belirtti.

“Türkiye’de faaliyet gösteren 20’ye yakın yerli platform var. Çok sayıda Türk kullanıcı da dünyadaki diğer borsaları kullanıyor. Türk kullanıcıların yarattığı günlük hacmin 500-700 milyon doları aştığını tahmin ediyoruz” diyen Tan açıklamasında en çok kazandıran yatırım aracının da Bitcoin olduğuna dikkat çekti.

İLGİLİ HABER:  Ripple, XRP Satışlarında Önemli Bir Düşüş Bildirdi

Tan, “Kripto para ile özdeşleşen bitcoin geçen yıl TL cinsinden yatırımcısına yüzde 90’a yakın kazandırdı. Google’ın ortaklık kurduğu Chainlink de geçen yılın en fazla kazandıran yatırım araçlarından oldu” şeklinde konuştu.

Yorum Yok

Cevap bırakın