Binance’nin Yeni OTC Platformu

Binance’nin Yeni OTC Platformu

Öncü kripto para borsalarından birisi olan Binance, 2019 yılında birçok yeni plan ve projelere imza atmıştı. Bu konuda rakiplerini geride bırakmayı başarmıştı. Böylece kripto para yatırımcılarının en çok kullandığı borsa oldu.

Binance’nin geçtiğimiz aylardaki kendi vadeli işlemi büyük yankı uyandırdı. Bununla birlikte ABD’de hizmet verecek olan kripto para borsası için de kayıt alınmaya başlandı. Geçtiğimiz Salı günü Binance’nin kurucu ortağı He Yi Şanghay Blockchain Haftasında borsanın yeni planını açıkladı.

Binance’nin Yeni OTC Platformu

Binance’nin Yeni OTC Platformu

Yi, Binance’nin bir ay içinde platformuna tezgah üstü (OTC) alım satım ekleyeceğini söyledi. Ayrıca kullanıcılara OTC itibari para alım satım kapısının açılacağınında müjdesini verdi. Söz konusu tezgah üstü alım satım platformunun öncelikle Çin Yuanı destekleyeceğini söyledi. Yi önümüzdeki aydan itibaren borsanın Çin’ e daha fazla zaman ve kaynak ayıracağını belirtti. Buda bir nevi ülkeye dönüş sinyalleriydi.

Binance, aslında Çin merkezli bir kripto paraydı fakat artan regülasyonlarla Malta’ya geçiş yapmıştı hala da Malta’da hizmet veriyor. Kurucu ortak Yi aynı zamanda borsanın küresel çapta 170 ülke kullanıcılarının binance.com üzerinden itibari para ile kripto para alabilecekleri yeni bir hizmet devreye sokacaklarını vurguladı.

Bunlara ek olarak Binance Çin’e uzun zaman sonra ilk yatırımını geçtiğimiz günlerde yaptı.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin ve Kripto Paralar Konusunda En Az Şüphe Duyanlar Avustralyalılar  başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok

Cevap bırakın