Binance Coin (BNB) Haberleri

Binance’de Havale ve EFT Seçeneği Türkiye İçin Açıldı!

] }

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan olan binance borsası Türkiye yatırımcılarını sevindirici bir gelişme yaşandı.

Binance’de Havale ve EFT Seçeneği Türkiye İçin Açıldı!.yoluyla para aktarıp kripto para alabilecek.

Kripto para borsası Binance’in  Akbank’la yaptığı anlaşmayla ülkemizde kullanmış olduğumuz tüm banka hesaplarımızdan Binance’e TL gönderimi yapabileceğiz. Daha önceden ise bu işlemi Papara üzerinden aktif etmişti.

binance’de havale ve eft seçeneği türkiye i̇çin açıldı! 1

Binance Türkçe & Türk Lirası Seçeneği Nasıl Aktif Hale Getirilir?

binance’de havale ve eft seçeneği türkiye i̇çin açıldı! 2

Binance’ Havale/EFT Nasıl Yapılır?

Binance’e TL ile para yatırma işlemi öncesinde “Şimdi Bakiye Ekle” butonuna tıklıyoruz.  Gelen ekranda da minimum olarak 100 türk lirası yatırabileceğimizi gösteriyor.  Komisyon kısmına gelince de 100 türk lirası yazıp  işleme devam ediyoruz. Ödeme yöntemi seçeneğinden ‘Bank  Transfer (Banka Transferi) ‘ kısmını seçiyoruz.

binance’de havale ve eft seçeneği türkiye i̇çin açıldı! 3

TL çekme ile yatırma özelliği yeni gelmiş olduğundan ana ekranda gösteriliyor ancak siz okuyucularımız bu yazıyı okuduğu esnada ana ekrandan kalkmış olabilir diye bu bölüme nasıl gelinebileceğini de anlatıyorum. Ekranın sağ üst kısmından’ Cüzdan’ bölümünün altında ‘ Spot Cüzdanı’ kısmını seçiyoruz.

binance’de havale ve eft seçeneği türkiye i̇çin açıldı! 4

Ekranın sol alt bölümünde olan ‘ Yatırma’ kısmına tıklıyoruz.

binance’de havale ve eft seçeneği türkiye i̇çin açıldı! 5

Gelen ekrandan ‘ İtibari Para’ kısmına tıklıyoruz.

binance’de havale ve eft seçeneği türkiye i̇çin açıldı! 6

Açılan yeni sayfada ‘ Türk lirası’ kısmına tıklıyoruz.

binance’de havale ve eft seçeneği türkiye i̇çin açıldı! 7

Ama ana ekran üstünde bunları göremezseniz ise yukarıda anlatmış olduğum ‘itibari Para’ yatırma kısmından da ulaşabilirsiniz.

binance’de havale ve eft seçeneği türkiye i̇çin açıldı! 8

Gelen ekranda karşımıza EFT veya Havale yapmamız gereken Akbank hesabımızın IBAN bilgileri ile ‘yatırma kodu’ geliyor. Bu noktada dikkat edilecek husus ise kırmızı renkle belirtilen uyarıda gördüğünüz üzere ‘ yatırma kodu’ yerine EFT veya Havale yaparken açıklama bölümüne mutlaka yazmamız şarttır.

binance’de havale ve eft seçeneği türkiye i̇çin açıldı! 9

Binance’e Havale & EFT İle Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Ben sizlere kendi bankamdan bana sunulan IBAN adresine TL gönderiyorum. Açıklama bölümüne de bana özel verilmiş olan yatırma kodunu giriyorum. Burası önemli unutmayın !

Kendi banka hesabımdan TL gönderimi yaptıktan sonra fotoğrafta görülen “Go To History”  kısmına tıklıyorum. İtibari Para bölümünde yaptığım 100 türk lirası değerinde ki transfer ( pending) beklemede gözüküyor..

binance’de havale ve eft seçeneği türkiye i̇çin açıldı! 10

Bir süre bekledikten sonra da durum bölümünde  “Successful” yazıyor buda TL yatırma işlemimizin başarıyla tamamlanmış olduğunu belirtiyor.

binance’de havale ve eft seçeneği türkiye i̇çin açıldı! 11

Yatırmış olduğumuz TL görmek istersek tekrardan ekranın sağ üst kısmındaki cüzdan bölümünden ‘ Spot Cüzdanı’ kısmına tıklıyoruz.

binance’de havale ve eft seçeneği türkiye i̇çin açıldı! 12

Gelen ekranda yatırdığımız TL görüyor ve yatırdığımız parayla Altcoin veya Bitcoin alabiliriz.

binance’de havale ve eft seçeneği türkiye i̇çin açıldı! 13

Binance’in Türk Lirasıyla EFT ile Havale imkanı sunmasıyla yatırımcılar yerli kripto para borsalarını Binance için geçitte kullanmak zorunda olmayacaklar ve direkt olarak kendi banka hesaplarından Binance’ e TL gönderimi yapabilecek ve TL çekimi yapabilecekler.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu