Automata ATA Nedir?

0

Ticari hacim açısından dünyanın en büyük borsalarından birisi olan Binance özellikle Binance Launchpool sayesinde önemli gelişmeleri ağında uyguluyor ve bu sayede popüler bir hale gelmeyi başarıyor. Binance’ın şimdiki yeni projesi ise yatırımcılar için önemli gelişmeleri beraberinde getirebilir.

Özellikle projenin başarını devam ettirmesi açısından durumun da oldukça kritik olduğu görülüyor. Binance Launchpool tarafından yapılmış olan son açıklama kapsamında yeni proje Automata ATA olarak belirlendi. Binance kullanıcıları bu kapsamda belirtilen süre kapsamında BNB, BUSD ve DOT stake işlemlerini yaparak ATA elde edebilecek.

ATA Nedir?

ATA, Binance Launchpool’un 20’inci projesi olarak öne çıkacak. Merkeziyetsiz bir protokol olarak tanıtılmış olan ATA, merkeziyetsiz uygulamalar için de bir tür gizlilik odaklı ara yazılım katmanı şeklinde hizmet vermeyi sürdürecek. Kullanıcılar da 2 Haziran 2021 tarihinden itibaren böylece 30 gün boyunca BNB, DOT ve BUSD stake elde etmeye başlayacak.

Binance 7 Haziran 2021 tarihinde ise ATA’yı listeleyecek. ATA, anonim oylama ve MEV gibi ek özelliklere sahip bulunacak ve hem gizlilik hem de ağdakilerin özgürlüğünü üst düzeye çıkarmak açısından kendisine özel bir hedef belirliyor. ATA ayrıca yönetişim, madencilik ödülleri, protokol ücretleri ve Geode isimli token satışlarına katılması için de kullanım yapılmış olacak. Geode isimli token satış platformu için de Launchpool’a benzeyecek bir modelin izlenmesi gerekecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.