Binance, “Venus” adlı Blockchain Projesini Başlattı

En popüler Kripto para borsalarından olan Binance, “Venus” adlı  blockchain temelli bir plan yaptığını açıkladı. Bu yeni girişim, dünyadaki farklı fiat para birimleri için yerelleştirilmiş stabilcoin ve altcoinler geliştirmeyi hedefliyor.

Binance, Yeni Venus Blockchain Projesini Duyurdu

Binance’nin amacı  dünyadaki hükümetlerle yeni ittifaklar ve ortaklıklar kurmayı amaçlamaktadır. Bu projelere sadece ulusal kuruluşlar değil, aynı zamanda bu blokchain ekosistemine şirketler, teknoloji şirketleri ve diğer kripto para firmaları katılacak, Buda yapı olarak geniş yelpazeyi hizmet etmesini sağlayacaktır.

Bu yeni girişimde ve serbest bırakmak istedikleri stabilcoinleri desteklemek için, Binance Chain‘i kullanacaklar. Binance Chain , Nisan ayında piyasaya sürülen ve Binance tarafından oluşturulan resmi blockchain platformudur. Stabilcoinlerin bazıları, bir İngiliz Sterlini için sabitlenmiş bir BTC- stabilcoin (BTCB) ve Binance BGBP Stable Coin (BGBP) içerir.

Yapılan açıklamada :

“Binance, mevcut altyapısını ve düzenleyici kurumlarını kullanarak Venüs’ü inşa etmek için hem süreçte teknik destek, uygunluk risk kontrol sistemi ve çok boyutlu işbirliği ağı sağlayacak” dedi.

Venüs projesi  “açık ittifak” ve “sürdürülebilir” toplulukta işbirliğini amaçlayan küresel ölçekte ilgi ve etkiye sahip olan mevcut hükümet ortakları, şirketleri ve kuruluşları  durumu memnuniyetle karşıladı.

Kaynak : usethebitcoin

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın