Binance Vadeli İşlemler Nasıl Yapılır?

Binance borsası dünyanın önde gelen kripto para borsalarından bir tanesi. BitMEX gibi tıpkı Binance borsası da hem geleneksel borsa al-satlarına hem de kaldıraçlı işlemlere olanak tanıyor. Ancak pek çok insan BitMEX üzerinden kaldıraçlı işlem olarak bilinen işlem türünün Binance üzerinde de aynı adla anıldığını düşünmekte. Oysaki bu işlem Binance vadeli işlemler olarak geçmekte. Bu yüzden Binance’ı yeni kullanmaya başlayanlar terimler arasında kaybolabilirler.

Binance Vadeli İşlemler Nasıl Çalışıyor

Bu oldukça kolay. Ancak ilk başta kesinle arayüzü sağ üst köşeden Türkçe olarak değiştirmelisiniz. Bu sayede çok daha kolay şekilde anlaşılır işlemler yapabilirsiniz. Dili Türkçe seçtikten sonra “Binance Future” sekmesi altında vadeli işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Burada vadeli işlem olarak bilinen işlem, aslında BitMEX üzerinde kaldıraçlı işlem olarak bilinen işlemdir. Binance içinde bulunan kaldıraçlı işlemler seçeneği ise tamamen farklı bir yapıda çalışmakta. Kaldıraçlı işlem yaparken borç olarak kripto para alıyor ve işleminizi yaptıktan sonra geri veriyorsunuz. Bu işlemin biraz karışık ve para kaybetmeye açık bir işlem olduğunu söylemek gerek.

Binance vadeli işlemler kaldıraç olarak ilk başta sadece x20 kaldıraca izin veriyor. Dilerseniz bunu değiştirebilirsiniz. Bu şekilde yapılmasının sebebi ise insanların ilk işlemde büyük paralar kaybetmelerini engellemek. Yine vadeli işlemler USDT cinsinden yapılmakta ve bu işlem için ayrı bir cüzdanınız bulunuyor. Vadeli işlem yapmak için ilk önce elinizde hangi kripto para varsa onu USDT’ye çevirmeniz daha sonra da Vadeli işlem hesabınıza aktarmanız gerekmekte. Sonrasında ise vadeli işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Binance Vadeli İşlemler Kolay mı?

Türkçe dil desteğinin olması sebebiyle çok fazla zorlanmıyorsunuz. Ancak sistemin nasıl çalıştığını anlamak biraz zaman alabilir. Bunun için ufak paralarla bir kaç deneme yapmak konuyu kavramak için önem taşıyor.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın