Binance Stellar (XLM) Desteğini Çektini Açıkladı

29 Ekim Salı günü, kripto borsası Binance’da Stellar (XLM) sahibi olanlarla ilgili önemli ve paylaşılması zor haberler vardı. Binance’in blog yazısı, ilk olarak 18 Temmuz’da açıkladığı Stellar (XLM) tokenine olan desteğini durdurmaya zorlandığını belirtti.

Bunun nedeni, Stellar Protokolü‘ndeki son güncellemenin 12. ve daha sonraki sürümler için “enflasyonu” devre dışı bırakmasıdır. Stellar Kalkınma Vakfı (SDF), 30 Eylül’de enflasyonun etkisiz hale getirilmesini önerdi.

SDF’nin blog yazısında, aşağıdaki nedenlerden dolayı mevcut enflasyon mekanizmasını devre dışı bırakmanın iyi bir fikir olduğu açıklandı:

Enflasyon, Stellar platformunda oluşturulan uygulamalara yardımcı olmuyor.
Enflasyon ölçeklenebilirlik sorunlarına yol açmaktadır.
Binance, 28 Ekim’e kadar kazanılan XLM token ödüllerinin (yükseltme yapılacaksa) kullanıcılara dağıtılacağını ve kullanıcıların “Kasım’ın ilk 5 günü Ekim Stellar dağıtımını” almaya devam edeceğini söylüyor.

Son olarak, Binance, kullanıcıların Staking platformunun Algorand (ALGO), Fetch.AI (FET), Elrond (ERD), Harmony (ONE), Komodo (KMD), NEO, Ontology (ONT), Qtum (QTUM), Stratis (STRAT), TRON (TRX) ve Vechain (VET)’i desteklemeye devam edeceklerini bilmelerini istedi.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın