Binance Rehberi: Binance Para Yatırma ve Para Çekme Nasıl Yapılır?

0

Kripto para ve varlıklara giderek artan ilgi sonrası milyonlarca kişi Coin ve Tokenlar ile borsalarda kripto varlıklar üzerinden trade işlemlerine başladı. Artan yoğun ilgiyle birlikte birçok insanın kullanmış olduğu ve katılım sağladığı Binance, herkesin odağına yerleşmeyi başaran borsalardan bir tanesi oldu.

Peki, dünyada en büyük borsa işlem hacmine sahip olan Binance para çekme ya da Binance para yatırma nasıl yapılır bunu detaylıca işledik. İşte Binance borsası ve kullanım detayları!

Binance Nedir?

Binance’ ı en kısa şekilde tanımlayacak olursak kripto para ve varlıkların al sat gibi ticari işlemlerinin yapılabildiği bir borsa platformudur. Bu borsa dünyada en fazla işlem hacmine sahip olan borsalardan bir tanesi olarak hizmet vermektedir.

Kullanıcılarına oldukça fazla imkan ve donanım sunmasının yanında verdiği güven onu daha da ileri taşımaktadır. Bu platformda insanlar istedikleri Coin’ leri var olan pariteler üzerinden alıp satabilir ya da farklı finansal işlemlerle elindeki kripto varlıkları değerlendirebilmektedir.

Oldukça fazla alanda kullanım çeşitliliği sunan borsada, kripto sistemlerine ait aklınıza gelebilecek her özellikteki Coin ve Token’ lar yer almaktadır. Borsa 7/24 kullanıcılarına hizmet sunarken TR Binance ile de yine dileyen kullanıcılarına buradan hizmetlerine devam etmektedir. Hem Binance hem de TR Binance olarak fazlaca kullanıcıya sahip olan borsa dünyanın en büyük kripto borsası olarak bilinmektedir.

Birçok kişi Binance ve trbinance farkı olduğunu düşünse de aslında aralarındaki tek fark, TR Binance’ da kullanıcılar tamamen Türkçe dil desteğine sahip olup yine müşteri hizmetleri vs. TR destekli kullanılabilmektedir. Diğer bir farkı da bu borsada kullanıcılar TR banka hesaplarından istedikleri gibi borsa cüzdanına kolaylıkla para gönderme işlemini yapabilmektedir.

Binance Hesap Nasıl Açılır?

Binance para çekme ve Binance para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilmek için öncelikle kendi adınıza ve şahsınıza ait olan bir hesap açmalısınız. Kolay yoldan Binance hesap açmak için izlemeniz gereken aşamalar ise şunlardır;

Binance Kayıt Ol
binance giriş

Yukardaki görsel sonrasındaki işlem aşağıdaki gibidir.

binance kayıt olma
 • Öncelikle Binance borsasının kendi web sitesine giriş yaparak sayfanın sağ üst tarafında bulunan kayıt ol sekmesine tıklayarak giriş yapın. Ardından karşınıza e mail adresinizle ya da cep telefon numaranızla ilgili kayıt sayfası açılacaktır. Buradan borsa hesabınızı nasıl açmak istiyorsanız o seçeneği tercih ederek ilgili sekmeye tıklayın ve ardından istenen bilgileri gerekli kısımlara doldurun.
 • Eğer bir arkadaşınızın referansı ile kayıt oluyorsanız en alt kısımda yer alan yere referans kodunu da yazın ve hizmet koşullarını kabul ederek hesabı oluştur sekmesine tıklayın. Bu şekilde hesap kaydınızı oluşturmak için ilk aşamayı geçmiş oluyorsunuz.
 • Ardından Binance, sizlerden kullanıcı kimliğini oluşturmanız ve bunu doğrulamanız için sizlerden birkaç şey daha yapmanızı istemektedir. Binance para çekme ve yatırma işlemleri için tüm aşamaları tamamlamalı ve hesap onayını almanız zorunludur.
 • Bunun içinde öncelikle cep telefonu ile hesabınızı açtıysanız e posta onayı almalısınız ve ardından Binance sizden hesabınızı tamamlamak için profil fotoğrafı isteyecektir.
 • Profil fotoğrafı kişilerin birden fazla hesap açmasını önlemek ve dolandırıcılık gibi olayları engellemek adına zorunlu tutulmaktadır. Profil onayını aldıktan ve hesaptaki bütün istenilen doğrulamaları tamamladıktan sonra Binance tarafından hesabınız birkaç saat içerisinde doğrulanmaktadır. Bundan sonra hesabınız artık aktif olarak kullanılabilir hale gelmektedir.

Binance Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Binance para yatırma için birkaç ay öncesine kadar doğrudan Papara gibi hesaplar kullanılmaktaydı ve kişiler bu şekilde itibari para gönderimini gerçekleştirebilmekteydi. Fakat ne yazık ki kriptolarla ilgili çıkan bazı haber ve olaylardan kaynaklı ülkemizde artık Papara gibi hesaplardan para aktarımı yasaklandı.

binance para yatırma

Bu nedenle para gönderim işlemi artık yalnızca kendi banka hesaplarınızdan gerçekleşmektedir. Bunun içinde izlemeniz gereken aşamalar şunlardır;

 • Borsa hesabınıza giriş yaptığınızda sağ üst tarafta bulunan cüzdan sekmesine tıklamalısınız ve orada çıkan alt sekmelerden para yatırma seçeneğine tıklamalısınız. Borsa cüzdanınıza kullanmak istediğiniz banka hesap numarasını girip kaydetmelisiniz.

Son çıkan yenilikle birlikte Ziraat bankası ve Vakıfbank ile 7/24 olarak para aktarma işlemlerinin mümkün olduğunu da belirtelim. Diğer banka kuruluşları ise yalnızca mesai saatleri içerisinde para aktarma işlemlerini gerçekleştirmektedir.

 • Banka hesabınızı kaydettikten sonra kayıtlı olan banka hesabınızdan istediğiniz kadar itibari para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Binance’ in kendi Vakıfbank ya da Ziraat bankasına kayıtlı olan IBAN numarasını seçmelisiniz ve doğru IBANA para yatırdığınızdan emin olmalısınız.

Binance Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

 

binance para çekme
 • Binance para çekme işlemi de oldukça kolay ve zahmetsiz yapabileceğiniz işlemdir. Bunun için Binance’ da hesabınıza giriş yapmalısınız. Ardından ana sayfada sağ üst kısımda yer alan cüzdan sekmesine tıklamalısınız ve buradan para çekme ile ilgili olan seçeneği tıklamalısınız.
 • Ardından ekrana gelen hesap sayfasından yapmak istediğiniz para çekme işlemi seçeneğini tıklayın. Buradan para çekme işlemini gerçekleştireceğiniz banka hesabınızı seçmelisiniz.
 • Daha sonra çekmek istediğiniz miktarı ilgili yere girmelisiniz. Ekranda size çekilecek olan miktar ve ne kadar kesinti yapılacağı da gösterilecektir.
 • İstediğiniz miktar ayarlamasını yaptıktan sonra devam et sekmesine tıklayarak işleminizi devam ettirmelisiniz.
 • İşleminizin tamamlanabilmesi için son olarak hesap doğrulamasını yapmalısınız bunun için de telefon ya da e mail, kimlik numarası girmelisiniz.

Son olarak karşınıza çekim ve onay butonu geldiğinde bunlara tıklayarak Binance para çekme işlemini tamamlayabilirsiniz

Binance Para Çekme Limiti

 

Binance Para Çekme Limiti
binance para çekme limiti

 

 

Günlük para çekme veya aylık para çekme limit kısıtlaması dışında herhangi bir kısıtlama yoktur. Günlük çekme limiti 500,000 TRY olmak üzere aylık çekme limiti 5,000,000 TRY’dir. Ayrıca Binance komisyon oranları  inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.