Binance Jersey Twitter Hesabı Hacklendi

Beyaz şapkalı olarak nitelendirilen bir korsan, Cuma günü Binance Jersey ‘in resmi Twitter hesabının kontrolünü ele geçirerek, söz konusu güvenlik sorunlarına ve bir kimlik avı düzeninin uygulanmasının ne kadar kolay olduğuna dikkat çekti.

16 Ağustos’ta, @LightningNetwo9 kullanıcı adlı, kimliği belirsiz bir Twitter kullanıcısı, Binance Jersey ’in resmi hesabını ele geçirip kontrol etmeye başladı. Kötü bir niyet taşımadığı ortaya çıkan ve bu sebeple beyaz şapkalı korsan olarak adlandırılan bu korsan, “büyük bir kimlik avı düzeni” oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu ayrıntılarıyla anlatan bir dizi tweet attı.

Binance Jersey Twitter Hesabı Hacklendi

Binance Jersey Twitter Hesabı Hacklendi

“Binance resmi etki alanını (binance.je) başarılı bir şekilde devralmayı başardım ve kolayca büyük bir kimlik avı düzenine dönüştürerek milyonlarca dolandırıcılık yapabilirdim. Paraya ihtiyacım olsa bile bunu yapmamayı tercih ediyorum. Umarım toplum buna saygı duyar.”

Hacker, bir güvenlik araştırmacısı olduğunu iddia etti ve kişisel Twitter hesabına bir bağlantı vererek Binance CEO’su Changpeng Zhao‘ya ulaştı. Muhtemelen bunu bir tür iş görüşmesi olarak kullanacak. Ancak, beyaz şapkalı korsana ait olduğu iddia edilen Twitter hesabı hiçbir bilgi içermiyor ve “#Binance” teriminin geçtiği sadece tek bir tweet içeriyor.

İLGİLİ:  Bitcoin'in Düşüşe Geçmesinin 3 Sebebi

Kaynak: Cryptoglobe

Yorum Yok

Cevap bırakın