Binance İki Ay İçinde Kendi Kripto Parasını Tanıtacak

Önde gelen kripto para borsası Binance’dan, 5 Haziran günü yapılan açıklamada Binance iki ay içinde kendi kripto parasını tanıtacak denildi. Binance Mali İşler Direktörü Wei Zhou, borsanın artık kendi kripto parasını piyasaya sürmesinin vaktinin geldiğini ve sadece iki ay gibi bir süre içerisinde yeni kripto paralarının yatırıma açılacağını söyledi.

Borsanın Binance GBP olarak adlandırılan ilk para birimi, tıpkı Tether’in yaptığı gibi mevduat üzerindeki faizden de para kazanacak.  GBP’nin yanı sıra, Binance’in, ABD doları hariç, diğer para birimleri tarafından desteklenen bir dizi sabit kripto parayı piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor. Şirketin kararını Zhou açıkladı. “Kullanıcılar açısından, dünyanın sadece belirli kısımlarının doları kullandığını, diğer kullanıcıların diğer para birimlerini kullandığını ve bunun aynı zamanda istikrarlı paralara da yansıtılması gerektiğini düşündüğünü” söyledi.

Zhou’ya göre, Binance’in yerel para birimleri, şu anda Binance’daki stablecoin hacminin %50’sini temsil eden pazar payını da düşürecek.

Binance İki Ay İçinde Kendi Kripto Parasını Tanıtacak

Binance İki Ay İçinde Kendi Kripto Parasını Tanıtacak

4 Haziran Tarihinde Ortaya Çıkmıştı

Binance’in İngiliz sterlinini bir kripto para ile test ettiği haberi, ilk olarak 4 Haziran’da konuşulmaya başlandı. Twitter kullanıcısı CryptosBatman‘ın “$ BGBP” ibaresinin Binance platformunda listelendiğini fark ettiğinde bu durum iyice ortaya çıktı. Binance CEO’su Changpeng Zhao daha sonra, yaklaşık 200 sterlinlik bir kripto paranın test aşamasında olduğunu doğruladı. Zhao, attığı tweet ile bununla ilgili bir yorum yapmıştı.

Dün bildirildiği üzere Çin kripto para borsaları tüm USDT işlemlerinin %60’ına sahiplik ediyor. 2019 verilerine göre Çin borsaları USDT işlemlerinde 10 milyon dolardan fazla bir paya sahip. Buna karşın Amerika Birleşik Devletleri’nin USDT işlemlerinde sadece 450 milyon dolarlık bir paya sahip olduğu söyleniyor. İlerleyen günlerde bu konu ile ilgili olarak daha kapsamlı bilgiler paylaşılacaktır.

Facebook’un kendi krpto parasının ne zaman çıkacağı ile ilgili yaptığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook Kendi Coinini Haziran Ayında Çıkarabilir ! başlıklı makalemizde bitcoin, Facebook ve globalcoin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın