Binance corona virüsü için 1,5 milyon dolar bağışladı

Wuhan corona virüsü hızlı bir biçimde yayılmaya devam ediyor , şimdiye kadar 2.000’den fazla kişiye virüs bulaştı ve  ölüm sayısı 56’ya yükseldi. Dünya Sağlık Örgütü durumun henüz kırmızı alarm vermek için erken olduğunu ve henüz o sürecin yaşanmadığını belirtti.

Çin’de açıklanan son raporlar, virüsün yerel bir pazarda satılan hayvanlardan dolayı yayıldığı açıklandı. Raporlar da ayrıca ülkenin maske ve diğer koruyucu malzemelerin yetersizliği konusuyla mücadele ettiğini de belirtti. Sonuç olarak, tüm dünyada, corona virüsü konusunda yardım kampayanları başladı.

Geçtiğimiz günlerde  dünyanın en önemli kripto  para borsalarından biri olan  Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao borsanın “10 milyon RMB (1,5 milyon dolar) corona virüs kurbanlarına yardım sözü verdiğini” açıkladı. 

CZ Binance

@cz_binance

For #Wuhan, not realistic to do crypto to end beneficiaries.

Binance pledged 10m RMB ($1.5m USD) to help #coronavirus victims.

We didn’t make any announcements. But BCF/Binance team has been busy for the last few days.

Still need help to arrange logistics locally.🙋‍♀️ https://twitter.com/mg0314a/status/1221134447501697024 

Bununla birlikte, bu Binance’ın ilk kez yardım bağışında bulunmadığını söyledi. Binance, 2018 yılında Batı Japonya’daki sellerde etkilenenlere yardım etmek için 1 milyon dolar bağışladı. Binance, Avustralya Bushfire Bağışları projesine de 1 Milyon dolar BNB bağışladı.

Yorum Yok

Cevap bırakın