] }
Binance Coin (BNB) HaberleriCoin Haberleri

Binance Coin Rehberi: Nedir ve Ne İşe Yarar ?

Binance Coin (BNB) Bir Yardımcı Program Simgesi Veya Bir Güvenlik mi?

eToro, Binance Coin (BNB) ile ilgili ayrıntılı bir rapor ve bunun bir güvenlik veya bir yardımcı simge olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceğini açıkladı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), sanal para birimlerinin daha iyi nasıl ele alınacağını anlamak için çalışıyor. Göre raporda BNB bir yardımcı belirteci olarak veya bir güvenlik olarak sınıflandırılabilir için, bu kolay değildir.

Binance Coin, Güvenlik veya Yardımcı Bir Jeton mu ?

Binance piyasadaki en büyük 16. kriptodur. Piyasa değeri 708 milyon dolar olan bu sanal para, birçok yatırımcının ilgisini çekiyor. Bununla birlikte, bu sanal para bir güvenlik veya bir yardımcı programı düşünmek kolay olmayabilir.

EToro tarafından yayımlanan son rapora göre, BNB jetonu, yaratılış anında tasarlanan ana kullanım olmasa bile, orta derecede bir değişim olarak kullanılabilir. Para birimi Binance platformuna özel bir erişim sağlamadığı halde, yatırımcılar için çeşitli faydalar sağlar.

Bununla birlikte, BNB madalyonun değeri açıkça kripto para birimi değişiminin nasıl davranacağına bağlıdır. Rapor aşağıdaki gibi okur: “Bir bozuk parayı yukarıdaki kategorilerin bir veya birkaçına ayırmak her zaman kolay değildir. BNB durumunda, gerçekten de bir değişim aracı olarak kullanılabilir, ancak bu, yaratılış üzerine para birimi için öngörülen ana kullanım değildir. ”

Sadece birkaç gün önce Binance Coin’in bir ödeme aracı olarak BitTorrent tarafından kabul edildiğini belirtmek önemlidir. Bu, BNB tarafından bir ödeme aracı olarak gerçek bir kullanım durumu olduğunu gösterir, ancak aynı zamanda bir güvenlik olarak da sınıflandırılabilir. Bu, BitTorrent’in BNB’nin pazardaki varlığını artıran çok önemli bir karar olmasına rağmen, hala Binance’e ve nasıl gelişeceğine bağlı.

Binance, piyasadaki en büyük ve en önemli cryptocurrency alışverişlerinden biridir. Son 24 saat içinde, platform ticaret hacminde 1,25 milyar dolarlık bir iş yaptı. Gelecekte, platform, kullanıcı dostu olma üzerine odaklanan merkezi olmayan bir değişim (DEX) yaratmayı amaçlamaktadır. Bu değişim için Binance Coin’in temel para olması bekleniyor. Ayrıca, Changming Zhao, Binance kurucusu, ticaret platformu ve sanal para biriminin büyümesi için mümkün olan her şeyi yapıyor.

1- Binance Coin Yükselişi

Kurulduğundan bu yana istikrarlı bir şekilde yükselişine devam eden Binance Coin son 3 ay içerisinde yaptığı atakla Tether’i de geride bıraktı. Bu son atakla birlikte kripto para sıralamasında da ilk 7 içerisine girmiş oldu.

Birçok insanın çok yakından takip ettiği BNB, son 3 ay içinde istikrarıyla da insanların güvenini bir kez daha sağlamlaştırdı. Son 3 aydaki durdurulamaz yükselişi ile bir anda 14,3 dolar seviyelerine kadar yükseliş gösterdi. Bu yükselişle birlikte piyasa kapitalizasyonu da 2 milyar 18 milyon dolara ulaşan BNC kendisini bir anda dünyanın en büyük 7. kripto parasından bir tanesi konumunda buldu.

Binance Coin Yükselişe Devam Ediyor

Sadece 3 ay önce 4.5 dolarken el değiştiren BNB, o tarihten bu yana inanılmaz bir şekilde %320 oranında değer kazandı. Bu yükseliş sırasında Binance Coin, CoinMarketCap üzerinde sırasıyla önce TRON’u hemen sonrasında ise Stellar’ı geride bırakmıştı. BNB’nin rekoru sadece bununla sınırlı değil. BNB, BTC bazında da yeni bir rekora imza attı. BNB, 0.003645 BTC ile tarihinin peak seviyesine de ulaşmış oldu. Bu seviyeye ulaşması aynı zamanda kayda değer bir dayanıklılık seviyesini de geride bırakması anlamına gelmekte.

Binance Coin Yükselişe Devam Ediyor

Binance Coin daha ne kadar bu şekilde istikrarlı bir şekilde yükselecek bu herkesin aklındaki en büyük soru işareti. Ancak geçmişe bakıldığında azımsanmayacak bir süre daha bu yükselişin devam edeceğini öngörmek hiç de zor değil. BNB şimdi ise gözünü Bitcoin Cash’e dikmiş durumda. Bu iki paranın arasındaki fark şu anda 300 milyon dolar düzeyinde. Bu farkın ne kadarlık bir süre içerisinde eriyebileceği şu anda bilinmemesine rağmen önemli bir kesim tarafında bunun çok da uzun bir vakit almayacağı konuşulmakta. Eğer BNB, Bitcoin cash ile arasındaki 300 milyon dolarlık farkı eritip onu geçebilirse dünyanın en büyük 6. büyük kripto parası olacak. Kripto para tarihi bu kadar kısa sürede bu kadar hızlı büyüme gösteren ve rakiplerini birer birer altına almayı başaran başka bir kripto paraya şahit olmadı.

2- Samsung ve Binance Coin Ortaklığı

Geçtiğimiz ay yaptığımız bir haberde Samsung ile Enjin Coin arasında bir ortaklık yapıldığından bahsetmiştik. Bu haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Henüz 1 aylık bir süre geçmeden bu sefer de Binance cephesinde bir açıklama geldi. Samsung ve Binance Coin ortaklığı da resmi olarak açıklanmış oldu. Bu ortaklığın detaylarına ait bir bilgi yok ancak muhtemelen geçtiğimiz aylardan Enjin ile yapılan ortaklığın bir benzeri olacağı tahmin ediliyor.

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance sürekli olarak yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Öyle ki firma her zaman aktif olduğunu da bu yeniliklerle açık bir şekilde gösteriyor. Bunlardan sonuncusu ise Samsung ve Binance Coin ortaklığı oldu. Şu anda Binance Coin ilk 10 kripto para içerisinde kendisine sağlam bir yer bulmuş durumda. Şirketin CEO’su Changpeng Zhao kendi Twitter hesabından paylaştığı açıklamada Binance Coin’in Samsung Galaxy 10 tarafından desteklenen kripto paralardan bir tanesi olduğunu belirtti.

Samsung ve Binance Coin Ortaklığı

Paylaşılan görselde Binance Coin ile beraber Pundi X, Coscoin, OmiseGO, Populous, ZRX ve Enjin Coin de görülebiliyor. Ancak işin enteresan olan bir yanı var. Geçen ay Enjin ile Samsung iş birliği açıklandığı anda Enjin %750 oranında bir değer kazanmıştı. Ancak aynı şeyi Binance Coin içinde söyleyebilmek mümkün değil. Bu açıklamadan sonra dahi Binance Coin ilk önce %1,50 oranında bir düşüş gösterdi ama hemen sonrasında kendi halindeki ufak yükseliş hareketine geri döndü. Elbette bazı durumlarda piyasanın tepki göstermesi bir iki gün geç olabiliyor. Pazartesi gününden itibaren yeni haftayla birlikte bir yükseliş gösterme olasılığı da mümkün. Bununla birlikte Binance Coin 6 Nisan tarihinde kendi logosunu yaratıcıkla bütünleştirip çizebilecek kişilerin katılabileceği 500 dolar ödüllü bir de yarışma başlattığını duyurmuştu.

3- Binance Coin Tanıtımı

Önde gelen kripto para borsası Binance’dan, 5 Haziran günü yapılan açıklamada Binance iki ay içinde kendi kripto parasını tanıtacak denildi. Binance Mali İşler Direktörü Wei Zhou, borsanın artık kendi kripto parasını piyasaya sürmesinin vaktinin geldiğini ve sadece iki ay gibi bir süre içerisinde yeni kripto paralarının yatırıma açılacağını söyledi.

Borsanın Binance GBP olarak adlandırılan ilk para birimi, tıpkı Tether’in yaptığı gibi mevduat üzerindeki faizden de para kazanacak.  GBP’nin yanı sıra, Binance’in, ABD doları hariç, diğer para birimleri tarafından desteklenen bir dizi sabit kripto parayı piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor. Şirketin kararını Zhou açıkladı. “Kullanıcılar açısından, dünyanın sadece belirli kısımlarının doları kullandığını, diğer kullanıcıların diğer para birimlerini kullandığını ve bunun aynı zamanda istikrarlı paralara da yansıtılması gerektiğini düşündüğünü” söyledi.

Zhou’ya göre, Binance’in yerel para birimleri, şu anda Binance’daki stablecoin hacminin %50’sini temsil eden pazar payını da düşürecek.

Binance İki Ay İçinde Kendi Kripto Parasını Tanıtacak

Binance’in İngiliz sterlinini bir kripto para ile test ettiği haberi, ilk olarak 4 Haziran’da konuşulmaya başlandı. Twitter kullanıcısı CryptosBatman’ın “$ BGBP” ibaresinin Binance platformunda listelendiğini fark ettiğinde bu durum iyice ortaya çıktı. Binance CEO’su Changpeng Zhao daha sonra, yaklaşık 200 sterlinlik bir kripto paranın test aşamasında olduğunu doğruladı. Zhao, attığı tweet ile bununla ilgili bir yorum yapmıştı.

Dün bildirildiği üzere Çin kripto para borsaları tüm USDT işlemlerinin %60’ına sahiplik ediyor. 2019 verilerine göre Çin borsaları USDT işlemlerinde 10 milyon dolardan fazla bir paya sahip. Buna karşın Amerika Birleşik Devletleri’nin USDT işlemlerinde sadece 450 milyon dolarlık bir paya sahip olduğu söyleniyor. İlerleyen günlerde bu konu ile ilgili olarak daha kapsamlı bilgiler paylaşılacaktır.

4- CZ Binance ile Nouriel Roubini Arasındaki Savaş Yeni Bir Seviyeye Taşınıyor

Nouriel Roubini, kripto para piyasasında Dr. Doom olarak da adlandırılır. Çünkü sürekli olarak yaptığı şey kripto ile savaş halinde olması ve bu yönüyle tanınan bir ekonomist. Bu ayın başlarında, Bitcoin’in aldatmaca olduğundan bahseden bir yazı paylaştı ve kripto para biriminin “sağ kanat kâbusu” olduğunu savundu.

Asya Blok Zinciri Zirvesi devam ederken, Nouriel Roubini, kendisini sektörün en etkili insanlarından biriyle bir kavgaya bulaştırdı: Changpeng Zhao, dünyanın önde gelen kripto para birimi borsası Binance’ın kurucusu ve CEO’su.

CZ Binance ile Nouriel Roubini Arasındaki Savaş Yeni Bir Seviyeye Taşınıyor

Her şey, CZ’nin bugün erken saatlerde bir tweet atmasıyla başladı, Roubini’nin sadece onlara engel olmak için düzenli olarak kripto konferanslarına katılacağını belirtti. Buna cevaben Roubini, Kripto dünyasında etkili pozisyonu hakkında övgüde bulunurken, CZ’yi “sarsıntı” ve “yılan yağı satıcısı” olarak nitelendirdi.

Kendi hakkımda duyduğum en acıklı eleştiri şu salak @cz_binance’a ait. Kripto dünyasındaki en etkili 3. kişi olarak seçildim. Bu yılanı ve onun dolandırıcılığını eleştiren tek dürüst eleştirmenim.

– Nouriel Roubini (@Nouriel) 2 Temmuz 2019

CZ, bir erkeğe “pislik” demenin zor olduğunu, onun yerine sadece Bitcoin’i dolandırıcılık yapmakla suçlamak için düzenli olarak konferanslara katılan bir adam olduğuna işaret etti. Söylemeye gerek yok, topluluk ağırlıklı olarak Zhao’nun tarafındadır.

CZ Binance ile Nouriel Roubini Arasındaki Savaş Yeni Bir Seviyeye Taşınıyor

Ancak Roubini’nin davası CZ ile bitmedi. Dr. Doom, yarın Asya Blok Zinciri Zirvesi’nde BitMex’in kurucu ortağı ve CEO’su Arthur Hayes ile tartışacak. Roubini, 26 Haziran’da kavgaya başladı ve borsaların istatistiklerine inanan kripto dünyasını sorguladı. The Ekonomist’in attığı tweet, kripto borsa hacimlerinin yaklaşık %95’inin sahte olduğunu açıklayan Bitwise raporunun sonrasında atılmıştı.

Belki de özel bankacılarım ile konuşmalısın, BitMEX’in sahte olmadığı konusunda sizi bilgilendirecekler. Taipei XOXO’da sizi görmek için sabırsızlanıyorum.

BitMex’in CEO’su, Roubini’yi bugünkü bir Bloomberg röportajında ​​da hedef alarak Dr. Doom’u “nefret eden” ve “Bitcoin’i olmayan biri” olduğunu belirtti. Hayes, BitMex’in hacimlerinin sahte olmadığı iddiasını da savundu.

5- Binance ve Dogecoin

Piyasadaki en büyük ve en çok kullanılan kripto para birimi borsalarından biri olan Binance borsası, Dogecoin’e (DOGE) destek vermeye karar verdi. Bilgi 5 Temmuz’da bir blog yazısında borsa tarafından yayınlandı. Doge en popüler dijital para birimlerinden biri.

Binance borsası, Dogecoin’i listeleyecek ve kullanıcıların Binance Coin (BNB), Tether (USDT), Paxos Standard (PAX), Bitcoin (BTC) ve USD Coin (USDC) ile işlem yapmalarına olanak sağlayacak. Bu, 5 Temmuz günü saat 12: 00’de (UTC) geçerli olacak. Binance tarafından yayınlanan blog gönderisine göre, proje için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Borsada yer almak isteyen diğer birçok token, Binance Vakfı tarafından belirlenen oranda bir bağış yapmak durumundalar.

Binance Borsası Topluluk Talebi İle Dogecoin'i Listeledi

Platformun CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao’ya göre, bunu sadece “teknoloji” için değil, kullanıcılar için de yapıyorlar. Açıkçası, Dogecoin son 24 saatte pazardaki 27. en büyük kripto ve 121 milyon dolarlık işlem hacmine sahipti. Genel hacim açısından Dogecoin 24. en büyük kripto para konumunda. Geçtiğimiz 24 saat içinde Dogecoin, borsa tarafından yapılan açıklamanın ardından % 38’den fazla büyüdü. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, Dogecoin şu an 0.004404 dolar civarında işlem görmekte ve 521 milyon dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahiptir.

Doge, Ethereum‘un (ETH) kurucusu Vitalik Buterin ve John McAfee’nin kanatları altına aldıkları dijital bir para birimi. Buna ek olarak, Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter biyografisini değiştirdi ve DOGE CEO’su olduğunu belirtti. Dogecoin, 2013 yılında oluşturulan ve bir parodi kripto para olarak benimsenen bir para birimidir. Sanal para birimi, Billy Markus, Jackson Palmer ve ayrıca Bitcoin‘in kurucusu Satoshi Nakamoto’yu referans alan “Shibetoshi Nakamoto” tarafından başlatıldı.

6- Binance ve Ethereum

Binance, soğuk cüzdanlarında yaklaşık 2 milyar dolar değerinde Ethereum tabanlı token ve sadece yaklaşık yarım milyar değerinde ETH tutuyor. Borsa son zamanlarda 8 milyon dolarlık bir ücret karşılığında yaklaşık 2 milyon ETH’yi bir soğuk depo adresinden diğerine gönderdi. Bu süreçte ERC20 ve diğer Ethereum esaslı token varlığın Tether’de bulunduğunu ve elbette en büyüğü olduğunu ortaya koydular.

TrueUSD ve USDCoin gibi diğer stabilcoinler de yaklaşık 170 milyon dolar değerinde kombinasyona sahipler. Bu, Binance’in sahip olduğu Chainlink tokenlerini bir adreste 177 milyon dolara, diğerinde ise 80 milyon dolara çıkardığını gösteriyor.

Holo 50 milyon dolara, PAX ise 70 milyon dolara sahip. O zaman sayısız başka token var, Binance hemen hemen her şeyi listeliyor. Bu tokenlerin tümü Ethereum adresindedir ve bu nedenle özel anahtarı tarafından kontrol edilir. Yani, 2 milyar dolar 8 sente taşındı. Binance, bu tür hareketleri bir güvenlik önlemi olarak bir ölçüde sık sık üstlenmekte, belirsiz nedenlerden dolayı hangi süreci kullandıklarını açıkça söylemiyorlar. Güvenliği artırıyorlar çünkü gaz ücreti ödüyorlar, ancak basit bir Ethereum işleminden daha fazla kapasite talep ediyorlar. Bu ücretlerin etik olarak ödenmesi gerekir, bu nedenle token kullanımındaki bir artış, Ethereum talebini tartışmalı olarak arttırmalıdır.

Ethereum şu anda, diğer tüm seçeneklere kıyasla değer önerisinin ne olduğunu tam olarak çözme aşamasında. Pek çok insan, küresel düzeyde izinsiz ölçeklenebilirlik için oldukça iddialı planlara sahip olduklarını düşünüyor. Ancak bunu başarabilecekler mi bilinmiyor. Eth bu alanda biraz benzersiz bir kripto çünkü hedeflerine ulaşmayı başarırlarsa, birçok alanda kullanılma fırsatını da elde edecekler gibi görünüyor. Bu da rakipleri ile arasının açılması demek.

7- Binance ve Altcoinler

Binance CEO’su Changpeng Zhao, bir sonraki altcoin sezonunun 2017’den daha iyi bir sonuç alacağını düşünüyor. Zhao, endüstrinin olgunlaştığına inandığını ve altcoinlere yatırım yapmanın iki yıl önce olduğu gibi tehlikeli olmayacağını söyledi.

Binance CEO'su Altcoin Sezonu Geliyor ve Bu Sefer Çok Farklı Olacak

CoinShares’ın araştırma ekibinden yakın zamanda yayınlanan bir raporda, pazarın şu ana dek alt sezon için öngörülerde bulunmadığı görülüyor.

“Piyasa acımasızca alışılmış bir altcoin sezonu çağrısını reddetti. Bitcoin’in fiyatı ise en azından bu yıl boyunca tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Birçok altcoin, tabandan önemli ölçüde yükselmesine rağmen, Bitcoin’de kripto fırsat maliyeti ölçülmekte ve 2019’da neredeyse tüm altcoinler büyük ölçüde Bitcoin’e karşı kayıp yaşamıştır.”

CoinMarketCap’ten bir grafik, Bitcoin’in nisan ayının başından bu yana sektörün toplam piyasa kapitalizasyonunun yaklaşık %15’ini kazandığını, baskınlığının %50’den %65’e çıktığını gösteriyor.

Binance CEO'su Altcoin Sezonu Geliyor ve Bu Sefer Çok Farklı Olacak

Kripto araştırmacısı Larry Cermak, Binance üzerinde kullanıma açılan yeni paraların şimdiye kadarki en büyük yatırım getirisini sunduğunu söyledi. Ancak, IEO tokenlerinin değerlerini hızla kaybetme eğiliminde oldukları konusunda da uyarıyor.

“Veriler, IEO tokenlerinin uzun vadede değeri koruyamayacağını gösteriyor. Bu nedenle, karı maksimize etmek için en rasyonel strateji, en başarılı borsalar tarafından sunulan IEO’lara yatırım yapmak ve uzun vadede kalmamaktır. Uzun vadede, başka bir şeye yatırım yapın.”

Binance CEO'su Altcoin Sezonu Geliyor ve Bu Sefer Çok Farklı Olacak

Bitcoin’in son zamanlardaki ani ve aşırı dalgalanması insanların bu süre zarfında altcoinlere yönelmelerine sebep olmuş durumda. 10.000 dolar sınırını aşmak için çaba sarf eden Bitcoin her ne kadar bu davranışı sergilese de bunun etkisi altcoinler üzerinde de yakından görülmekte.

8- Binance Twitter Hesabı

Beyaz şapkalı olarak nitelendirilen bir korsan, Cuma günü Binance Jersey ‘in resmi Twitter hesabının kontrolünü ele geçirerek, söz konusu güvenlik sorunlarına ve bir kimlik avı düzeninin uygulanmasının ne kadar kolay olduğuna dikkat çekti.

16 Ağustos’ta, @LightningNetwo9 kullanıcı adlı, kimliği belirsiz bir Twitter kullanıcısı, Binance Jersey ’in resmi hesabını ele geçirip kontrol etmeye başladı. Kötü bir niyet taşımadığı ortaya çıkan ve bu sebeple beyaz şapkalı korsan olarak adlandırılan bu korsan, “büyük bir kimlik avı düzeni” oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu ayrıntılarıyla anlatan bir dizi tweet attı.

Binance Jersey Twitter Hesabı Hacklendi

“Binance resmi etki alanını (binance.je) başarılı bir şekilde devralmayı başardım ve kolayca büyük bir kimlik avı düzenine dönüştürerek milyonlarca dolandırıcılık yapabilirdim. Paraya ihtiyacım olsa bile bunu yapmamayı tercih ediyorum. Umarım toplum buna saygı duyar.”

Hacker, bir güvenlik araştırmacısı olduğunu iddia etti ve kişisel Twitter hesabına bir bağlantı vererek Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya ulaştı. Muhtemelen bunu bir tür iş görüşmesi olarak kullanacak. Ancak, beyaz şapkalı korsana ait olduğu iddia edilen Twitter hesabı hiçbir bilgi içermiyor ve “#Binance” teriminin geçtiği sadece tek bir tweet içeriyor.

9- Amerika’da Binance

Cheddar’ın 15 Ağustos 2019’da belirttiğine göre, ABD’deki müşterilere özel olarak düzenlenmiş bir Bitcoin ve Altcoin ticaret borsası olan Binance Amerika ‘nın (Binance US), Kasım ayı sona ermeden hizmete giriyor.

Konuya yakın kaynaklara göre, Changpeng Zhao (CZ), Binance ekibinin Binance Amerika ‘daki tüm pürüzleri gidermek için çok çalıştığını ve her şey planlandığı gibi giderse, platformun ABD müşterileri için bir veya iki ay içinde kullanılabilecek. Haziran 2019’da, Binance, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir kripto para birimi borsası başlatmak için çalıştıklarını söylemişti. Bu ileri görüşlü manevra sayesinde, Binance şimdi yerel ortağı BAM Trading Services’in bölgedeki mali düzenleyici kurallarına uygun çalışmasını sağlamak için gecelerce çalıştığını belirtti.

Binance Amerika'daki Hizmetlerini Durdurdu

CZ, Binance’in ABD bölümünün başlangıçta New York’ta bulunmayacağını da açıkça belirtti; BAM Trading Services, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanından (NYDFS) bir BitLicense temin etmedi. Haziran 2019’da, Binance’in bir blog yazısı aracılığıyla, küresel uyumluluk gerekliliklerine uyma ve platformun güvenliğini artırma planlarının bir parçası olarak, ABD’li müşterilere Binance.com’da hizmet vermeyi durduracağını açıklamıştı.

10- Binance, Venus Adlı Blockchain Projesini Başlattı

En popüler Kripto para borsalarından olan Binance, “Venus” adlı  blockchain temelli bir plan yaptığını açıkladı. Bu yeni girişim, dünyadaki farklı fiat para birimleri için yerelleştirilmiş stabilcoin ve altcoinler geliştirmeyi hedefliyor.

Binance’nin amacı  dünyadaki hükümetlerle yeni ittifaklar ve ortaklıklar kurmayı amaçlamaktadır. Bu projelere sadece ulusal kuruluşlar değil, aynı zamanda bu blokchain ekosistemine şirketler, teknoloji şirketleri ve diğer kripto para firmaları katılacak, Buda yapı olarak geniş yelpazeyi hizmet etmesini sağlayacaktır.

Bu yeni girişimde ve serbest bırakmak istedikleri stabilcoinleri desteklemek için, Binance Chain’i kullanacaklar. Binance Chain , Nisan ayında piyasaya sürülen ve Binance tarafından oluşturulan resmi blockchain platformudur. Stabilcoinlerin bazıları, bir İngiliz Sterlini için sabitlenmiş bir BTC- stabilcoin (BTCB) ve Binance BGBP Stable Coin (BGBP) içerir.

Yapılan açıklamada:

“Binance, mevcut altyapısını ve düzenleyici kurumlarını kullanarak Venüs’ü inşa etmek için hem süreçte teknik destek, uygunluk risk kontrol sistemi ve çok boyutlu işbirliği ağı sağlayacak” dedi.

Venüs projesi  “açık ittifak” ve “sürdürülebilir” toplulukta işbirliğini amaçlayan küresel ölçekte ilgi ve etkiye sahip olan mevcut hükümet ortakları, şirketleri ve kuruluşları  durumu memnuniyetle karşıladı.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.