Binance Çin’de Bitcoin Almak İçin WeChat ve Alipay’i Desteklemeye Başladı

Kripto para borsası Binance, fiat ağ geçidine iki kanal daha ekleyecek şekilde ayarlandı. WeChat ve Alipay, Çin’deki kullanıcıların iki ödeme seçeneğiyle bitcoin (BTC) satın almalarını sağladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao “CZ” Çarşamba günü Twitter’daki mesajını doğruladı. Konuya yakın olan insanlara The Block’a, girişin şu anda Android kullanıcıları için bir test aşamasında olduğunu ve nihayetinde iOS ve Web’de tamamen kullanıma sunulacağını söylendi.

Kripto para borsaları, Çin’in merkez bankası olan Çin Halk Bankası (PBoC) tarafından 2017 yılının sonlarından bu yana resmen yasaklandı. Bununla birlikte, Çin vatandaşları hala birebir (P2P) platformlar üzerinden veya bitcoin satın alabilirler. Örneğin, Huobi ve OKEx, bir P2P OTC arkasında Çin Yuanı’nını (CNY) BTC / USDT dönüştüren ana borsalar.

Binance Amerika'daki Hizmetlerini Durdurdu

Binance Çin’de Bitcoin Almak İçin WeChat ve Alipay’i Desteklemeye Başladı

Bugünkü hareket ile Binance, P2P işlem alanına girdi. Sadece bitcoin değil, Çinli kullanıcılar P2P hizmetiyle Ether (ETH) ve Tether de (USDT) satın alabilir.

İlginç bir şekilde WeChat, ödeme politikasını Mayıs ayında güncelleyerek kripto para birimi ticareti yapan kullanıcıların hesaplarını sonlandıracağını söyledi. Alipay’in bitcoin OTC ticaretinde yer alan hesapları engellediği de bildirildi. Bu nedenle, Binance tarafından hareketin nasıl başlayacağı belirsizliğini koruyor. Konuyla ilgili olarak Binance tarafından bir cevap verildiğinde her şey biraz daha ortaya çıkacak.

Binance, İngiltere, ABD, Singapur, Uganda’daki yeni lansmanlarıyla fiattan kripto geçitlerini genişletiyor. Borsa, Arjantin, Bermuda ve Türkiye gibi diğer ülkeler arasında fiilen kripto alışverişi yapmayı da planlıyor. Ancak bu planın ne zaman hayata geçirileceği konusunda henüz net bir bilgi yok. Özellikle gelişmekte olan ve kendi para birimlerinin değeri nispeten düşük olan ülkelerde Bitcoin kullanımı giderek artıyor. Bu yüzden bu ülkeler her zaman için önemli bir potansiyele sahipler.

Yorum Yok

Cevap bırakın