Binance Borsası Topluluk Talebi İle Dogecoin’i Listeledi

Piyasadaki en büyük ve en çok kullanılan kripto para birimi borsalarından biri olan Binance borsası, ’e (DOGE) destek vermeye karar verdi. Bilgi 5 Temmuz’da bir blog yazısında borsa tarafından yayınlandı. Doge en popüler dijital para birimlerinden biri.

Binance Borsası, Dogecoin’e Destek Sunuyor

Binance borsası, Dogecoin’i listeleyecek ve kullanıcıların Binance Coin (BNB), Tether (USDT), Paxos Standard (PAX), Bitcoin (BTC) ve USD Coin (USDC) ile işlem yapmalarına olanak sağlayacak. Bu, 5 Temmuz günü saat 12: 00’de (UTC) geçerli olacak. Binance tarafından yayınlanan blog gönderisine göre, proje için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Borsada yer almak isteyen diğer birçok token, Binance Vakfı tarafından belirlenen oranda bir bağış yapmak durumundalar.

Binance Borsası Topluluk Talebi İle Dogecoin'i Listeledi

Binance Borsası Topluluk Talebi İle Dogecoin’i Listeledi

Platformun CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao‘ya göre, bunu sadece “teknoloji” için değil, kullanıcılar için de yapıyorlar. Açıkçası, Dogecoin son 24 saatte pazardaki 27. en büyük kripto ve 121 milyon dolarlık işlem hacmine sahipti. Genel hacim açısından Dogecoin 24. en büyük kripto para konumunda. Geçtiğimiz 24 saat içinde Dogecoin, borsa tarafından yapılan açıklamanın ardından % 38’den fazla büyüdü. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, Dogecoin şu an 0.004404 dolar civarında işlem görmekte ve 521 milyon dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahiptir.

Doge, Ethereum’un (ETH) kurucusu Vitalik Buterin ve John McAfee‘nin kanatları altına aldıkları dijital bir para birimi. Buna ek olarak, Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter biyografisini değiştirdi ve DOGE CEO’su olduğunu belirtti. Dogecoin, 2013 yılında oluşturulan ve bir parodi kripto para olarak benimsenen bir para birimidir. Sanal para birimi, Billy Markus, Jackson Palmer ve ayrıca Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto’yu referans alan “Shibetoshi Nakamoto” tarafından başlatıldı.

Litecoin’in performansı ile ilgili hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Usethebitcoin

Bir önceki yazımız olan Litecoin, En İyi 10 Kripto Paradan Daha İyi Performans Gösteriyor başlıklı makalemizde Litecoin, Litecoin kaç dolar ve Litecoin ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın