Binance Borsası Rehberi : Kimlik Onaylama, Para Yatırma ve Çekme

Günümüzde pek çok kripto para borsası hizmet vermeye başladı. Bu borsalar arasında yerli borsalar da mevcut. Ancak yabancı borsalar piyasada daha eski olduğu için insanlar tarafından da daha çok kabul görmüş durumdalar. Bu borsalardan bir tanesi de . Binance aynı zamanda kendi kripto parasına sahip olan bir borsa.

Kimlik Kontrolü

Borsaya üye olduktan sonra sizinle ilgili bilgileri dolduruyorsunuz. En son aşamada ise sizden pasaport, İngilizce açıklamaları olan nüfus cüzdanı ya da ehliyet belgesi istenmekte. Bu belgeleri taratarak site içinden yüklüyorsunuz. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise bu belgelerin üzerinde mutlaka İngilizce açıklamaların da bulunması. Eski nüfus cüzdanları ve eski ehliyetler üzerinde İngilizce açıklama bulunmadığı için Binance borsası üzerinde bu belgeler onaylanmıyor Bu sebepten dolayı eğer pasaportunuz varsa bunu taratıp çok daha kolay bir şekilde onay alabilirsiniz.

Elbette eski nüfus cüdanı ve ehliyeti olanlar için de hesaplarını onaylatmak mümkün. Ancak bunun için bu belgelerin noter onaylı çevirilerini alıp onları Binance borsası üzerinden yüklemeleri gerekmekte. Bu evrakların da fotoğraflı olmalarına dikkat etmek gerekiyor.

Binance Coin Yükselişe Devam Ediyor

Binance Borsası Rehberi : Kimlik Onaylama, Para Yatırma ve Çekme

Binance’a Nasıl Para Yatırılır?

Binance’a para yatırmak için öncelikle yerli bir kripto para borsası üzerinde hesap açıp banka havalesiyle bu borsaya para yatırmak gerekiyor. Buraya Türk Lirası yatırdıktan sonra bu para ile istenen bir kripto para alınmalı. Bir sonraki işlem ise alınan kripto paranın Binance borasına transfer edilmesi. Bunun için de Binance üzerinden size harfler ve numaralardan oluşan oldukça uzun bir hesap numarası verilmekte. Bu hesap numarası her kripto para için ayrıdır. Bu yüzden eğer yerli borsadan Bitcoin aldıysanız Binance üzerinden Bitcoin transferi için olan hesap numarası almalısınız. Bununla birlikte dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise Binance üzerinde ve yerli kripto borsası üzerinde transfer yapabilmek için aynı kripto paraların mevcut olması. Örneğin yerli kripto para borsası üzerinde Dash mevcut ancak Binance üzerinde mevcut değilse Binance’a aldığınız Dash’i transfer edemezsiniz.

Eğer bir dolar hesabınız varsa Binance üzerine doğrudan dolar transferi de yapabilirsiniz. Ancak Türk bankalarından Binance’ın yabancı bankalarda bulunan hesapların para aktarımı yapmak yüksek bir işlem ücreti kesilmesine sebep olacaktır. Bu bakımdan ilk önce paramızı TL olarak yerli bir borsaya yatırma yolunu tercih ediyoruz.

Binance’dan Nasıl Para Çekilir?

Binance borsası üzerinden hesabınıza para çekmek için yine sahip olduğunuz coinlerin ilk önce hesabınızın olduğu yerli bir kripto para borsasına göndermeniz ve buradan da TL banka hesabınıza çekmeniz gerekmekte.

Kaynak: Kointimes

Bir önceki yazımız olan Türkiye Kripto Para Üretebilir mi ? başlıklı makalemizde Türkiye'nin kripto para üretmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın