Binance Amerika’daki Hizmetlerini Durdurdu. En Çok Etkilenen Coinler Hangileri?

Binance geçtiğimiz günlerde, 12 Eylül 2019 tarihinden itibaren ABD’li kullanıcıların borsaya erişimine artık izin vermeyeceklerini açıkladı. Bir başka deyişle ’daki hizmetlerini durdurdu. ABD müşterileri, Binance’da mevcut olan kripto para birimlerinin çoğunluğunu başka bir yerde bulunan kripto para birimleri ile takas etme konusunda sınırlı seçeneklere sahip. Bu yüzden önümüzdeki birkaç ay boyunca önemli ölçüde zarar görecekleri aşikâr.

Aşağıdaki çizelge, Binance’da listelenen kripto paraların hangilerinin diğer ABD borsalarında listelendiğini göstermektedir. Bunlar Coinbase, Bittrex, Poloniex, Kraken, HuobiUS ve eToro’dur. Araştırma, Kripto para birimlerinin çoğunluğunun, ABD’de Binance kapatıldıktan sonra likidite bulmakta zorlanacağını gösterdiği için oldukça dikkat çekici.

Binance Amerika'daki Hizmetlerini Durdurdu

Binance Amerika’daki Hizmetlerini Durdurdu

AE, HOT, LINK, NANO, ONE, VET ve WTC gibi kripto para birimlerini ticareti artık ABD müşterileri için yapılamayacak. Çünkü bunun için bir borsa yok. Bu kripto para birimleri, önümüzdeki aylarda ABD müşterilerinin işlem yapabilecekleri hiçbir yerde bulamayacakları için hacimde önemli bir düşüş görülecek.

Binance’ın kendi kripto parası olan Binance Coin (BNB) yalnızca eToro üzerinde işlem görebilecek. Aslında, ARK, BTT, IOTA, PIVX ve ZIL de dahil olmak üzere ABD ile uyumlu bir borsada işlem görmeye hazır durumda olan çok sayıda üst düzey para var. Bu kripto para birimleri bir borsaya sahip oldukları için şanslılar, ancak Binance tarafından beklenen kapanma işleminden sonra ABD müşterilerinden gelen hacimde ciddi bir düşüş yaşamaya devam edecekler.

Emektar Altcoinler Daha Az Risk Altındalar

Yukarıda bahsettiğimiz kripto para birimlerinin başı belada olsa da, Binance’ın kapanmasından etkilenmeyecek bir avuç kripto para birimi var. Bunlar, 4’ü aşkın ABD uyumlu borsada bulunan XRP, DASH, XLM, ETC, ZRX ve ZEN gibi kripto para birimleridir.

Sonuç olarak Binance’ın kapanması, tüm kripto para birimi endüstrisi üzerinde dalgalanmalar yaratacak. Binance, rapor edilen en yüksek hacime sahip dünyanın en büyük cryptocurrency borsası. Ancak, bu hacmin büyük bir kısmı ABD müşterilerinden geliyor. ABD müşterileri kısıtlandıktan sonra, kesinlikle piyasaya giren hacim miktarında önemli bir düşüş göreceğiz. Kesin olan şey şu ki, Binance CEO’su CZ zaten ABD’deki müşterileri için bir çözüm üzerinde çalışıyor.

Kripto para piyasasındaki hareketlenme ile ilgili olarak hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kripto Para Piyasaları Hareketlendi ! başlıklı makalemizde #Bitcoin #Ethereum #Altcoins #Ukraine #Rusya #ETF #ICO #Markets, altcoin ve bitcoin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın