Binance ‘a Papara İle Para Yatırma Dönemi Başlıyor

tarafından dün Türkiye’deki üyelerine gönderilen bir mail ile Papara üzerinden Türk Lirası yatırma özelliğinin yakında aktif olacağı belirtildi. Ancak gelişmeler sadece bu haberle sınırlı değil.

15 Türk Bankası İle Anlaşma Yolda

Binance önümüzdeki günlerde 15 Türk Bankası ile anlaşıp direkt olarak bu bankalar üzerinden para yatırma ve çekme işlemlerini aktif edecek. Bu sayede Türkiye’deki kullanıcılar artık borsaya para yatırmak için önce yerli borsalara para yatırmak ve parayı bu borsalardan Binance’a aktarma işlemini yapmak zorunda kalmayacaklar. Bu durum en çok yerli borsaların işine gelmeyen bir durum olacak. Çünkü ülkemizdeki pek çok insan yerli borsaları sadece yurt dışındaki borsalara kripto para aktarmak için aracı bir borsa olarak kullanıyorlar. Elbette yerli borsaların çok fazla rağbet görmemelerinin bir sebebi de işlemlerdeki yavaşlık.

Bilindiği gibi Papara, bankalardan bağımsız olarak 7 gün 24 saat boyunca ödeme alma ve ödeme yapma hizmeti sunuyor. Özellikle hafta sonları EFT işlemi yapmak isteyenlerin oldukça işine yaramakta. Bu yeni özellik Papara’nın kullanıcı sayısını da arttıracak gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Kripto Borsası Kraken Lisk (LSK) Desteği Vermeye Başladı başlıklı makalemizde kraken hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın