Benfica Kulübü Online Mağazasında Bitcoin ve Ethereum Kabul Etmeye Başladı

Portekiz’in ünlü spor kulüplerinden Benfica artık ürün ve biletler için kripto para birimini kabul ediyor. Benfica Kulübü online mağazası, kulübün resmî web sitesinde açıklandığı gibi, en ünlü kripto para birimlerinden ikisi olan Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) ile ödeme kabul etmeye başladı.

Halka sunulan kripto ödeme seçenekleri, dünya çapında kripto para biriminin benimsenmesi yönünde atılmış başka bir adım. Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri son birkaç yılda çok fazla dikkat çekiyor. Kamuoyu tarafından gerçek anlamda benimseme konusunda kararlı ve somut bir ilerleme görülmekte.

İLGİLİ HABER:  Blockchain Tabanlı Formula 1 Oyunu Geliyor

Benfica’nın web sitesinde yayınlanan makalede, kulüp, taraftarlara ve müşterilere yeni kripto ödeme seçenekleri sunmak için kripto para birimi hizmeti Utrust ile bir ortaklık yaptığını açıkladı. Artık Utrust’ın kendi tokeni UTK’nın yanı sıra, Bitcoin ve Ethereum’u kullanarak kulüpten ürün satın almanın yanı sıra online mağazalarından bilet satın almak da mümkün.

Benfica Kulübü Online Mağazasında Bitcoin ve Ethereum Kabul Etmeye Başladı

Benfica Kulübü Online Mağazasında Bitcoin ve Ethereum Kabul Etmeye Başladı

Kulübün internet sitesinde yer alan basın açıklamasına göre:

“Utrust’ın ana teknolojisi Benfica’yı piyasadaki dalgalanmalardan koruyacak ve kulübümüze artan güvenlik ve kripto-para birimi ödeme avantajlarından yararlanma olanağı sağlayacaktır. Ayrıca, işlem ücretlerini önemli ölçüde azaltacak, uygunsuz kredi kartı geri ödemelerini ve sahte ödemeleri ortadan kaldıracak.”

Futbol Dünyasında Kripto Para Kullanımı

Benfica’nın farklı sosyal medya platformlarında, bazı raporlara göre 7 milyondan fazla aktif hayranı var. Benfica kulübü, kripto pazarına girerek, müşterilerinin ve destekçilerinin şu anda online mağazalarında desteklenen farklı kripto para birimi seçeneklerini kullanarak ürün ve bilet satın almalarını sağlayarak hayran sayısını artırmak istiyor. Benfica, kripto para birimini kullanan ilk futbol kulübü değil. Fransa’da Paris Saint-Germain kendi taraftar tokenlerini yayınladı. İtalya’da Juventus da benzer kripto tokenleri yayınladı. Brezilya’da iki futbol kulübü Atletico Mineiro ve Avai de taraftarları için dijital para birimleri yayınladılar.

İLGİLİ HABER:  Bloomberg : Bitcoin 10.000 Dolarda Destek Bulabilir

Kripro Para Piyasasının zirve yapması ile ilgili hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın