Beijing Merkezli BISS Borası Kapandı. Tutuklamalar Yapıldı

Nispeten iyi bilinen bir kripto para borsası olan BISS, yakın zamanda Beijing ‘deki polisler tarafından kapatıldı. Bu kapatılma sonrası en az 10 kişi tutuklandı.

Wan (@DoveyWan) ‘a göre, bu haber Çin’de birkaç haftadır konuşuluyor ve nedeni henüz belli olmasa da Batı’ya yavaş yavaş açıklanmaya başlandı. Wan, kanıt olarak olayı açıklayan bir sohu.com makalesine atıfta bulunuyor.

Beijing Merkezli BISS Borası Kapandı. Tutuklamalar Yapıldı

Beijing Merkezli BISS Borası Kapandı. Tutuklamalar Yapıldı

Çin’in Kripto Paralara Saldırısı Devam Ediyor

Makalede, bunun devlet makamları tarafından “sanal para işlemlerinde yasadışı finansal faaliyetlerin tekrarlanmasının önlenmesi ve yatırımcıların çıkarlarının etkin bir şekilde korunması…” konusunda geniş bir çabanın bir parçası olduğu belirtiliyor. Ayrıca “Yatırımcıların yukarıda belirtilen yasa dışı mali faaliyetlere karşı uyanık olması, ilgili yasa dışı ihlalleri zamanında bildirmesi ve dolandırıcılardan sakınmaları” söyleniyor.

Bu haber, Çin Halk Bankası’nın (PBoC) her türlü kripto para birimi alım satım işlemiyle ilgili düzenlemelerini sıkılaştırdığı son raporunun hazırlanmasına yol açtı. Bu yüzden haberin aynı anda ortaya çıkması şaşırtıcı gelmeyebilir. Tabii ki, son haftalarda, Çin’in “Bitcoin değil de Blockchain” konusundaki tutumu hakkında oldukça hassas davrandı ve kripto para birimlerini desteklemediğini açıkça belirten bir saatlik bir televizyon programı yayınlayacak kadar ileri gitti. Aynı zamanda düzenlemesiz nakit işlemlerin boyutunu sınırlandırmak için ülkenin bazı bölgelerinde yeni programlar denenmekte.

İLGİLİ HABER:  Western Union'dan Kripto Para Atağı

Yorum Yok

Cevap bırakın

] }