Basic Attention Token (BAT) Nedir?

Son zamanlarda Basic Attention Token (BAT) oldukça popüler ve insanlar tarafından yoğun ilgi görüyor diyebilirim. Fiyatının düşük olmasının yanı sıra insana güven veriyor olmasından sanırım şuana kadar yatırımcılarını yanıltmayan bir token. Durum böyle olunca BAT nedir? gibi sorular doğabiliyor ve bizde bu yazımızda bunları cevaplayacağız.

Kısa adı BAT olarak piyasaya sunulan ve literatürde ‘’Basic Attention Token’’ olarak kullanılan dijital para birimi, ERC-20 tabanı ile çalışmakta ve Ethereum blockchain ağından beslenmektedir. İlk olarak Java, Mozilla ve Netscpace markalarının kurucularından olan Brendan Eich tarafından dijital marketlerde boy göstermesi amacıyla kurulmuş bir sistemdir.

BAT, interaktif ortamda reklamcılık alanında faaliyet gösteren şirketlerin devasa yatırımlar almasına rağmen birçok müşterinin ihtiyaçlarını karşılayamaması nedeniyle kurulmuştur. Bu nedenle BAT sistemi, dijital reklamcılık sektörüne yeni bir soluk kazandırması için ortaya atılan dahiyane fikir olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ayrıca bu sistem, komisyon sahibi dijital reklamcılık şirketleri ile kullanıcı firmaları bir araya getirerek her iki tarafında kazançlı çıkmasını sağlayan bir model olarak çalışmaktadır.

İçindekiler

İLGİLİ HABER:  Pantera Capital Patronu Dan Morehead: Bitcoin 50 Endüstriyi Bozacak

 Basic Attention Token (BAT) Avantajları

BAT sistemi, interaktif ortam üzerinde dijital firmalara harcama yapan pek çok şirketin reklam giderlerini en verimli şekilde harcamalarını sağlayan bir oluşumdur. Reklam verenlerin doğru kitleyi bulabilmesine ve tasarlanan reklamların en doğru şekilde pazarlanmasına yardımcı olmaktadır.

Ayrıca dijital reklam yayınlayıcı sitelerin gereksiz ve doğru kitleyi hedef almayacak reklamlar yayınlamasının da önüne geçebilmektedir. BAT sistemi, kullanıcı firma ile reklam yayınlayan şirketi bir araya getirebildiği için reklam gelir düzeninin doğru ve adil bir şekilde oluşturmasında da etkin rol oynamaktadır.

Basic Attetion Token (BAT) Madenciliği

BAT, üzerinde madencilik uygulamasının yapılamadığı ve bilgisayarlar üzerinden kazanılamayan bir dijital para birimidir. Online cüzdanlar içerisinde kullanılacak olan bütün BAT sistemleri, şirketler tarafından özel olarak üretilmekte ve piyasaya dağıtılmaktadır.

Bitcoin tarzı para birimleri ile izlenememesi yönünden benzerlik gösterse de madencilik konusunda diğer birimlerden ayrılmaktadır. BAT para birimine sahip olabilmek için yapılması gerekenler, sistemin resmi internet sitesi olan ‘’Brave’’ platformuna erişim sağlamak veya Bitlo.com üzerinden Türk parası cinsinden alım işlemi gerçekleştirmektedir.

İLGİLİ HABER:  Youtube Videolarındaki Bitcoin Virüsü

Bu içeriğimiz de kritpto para birimlerinden biri olan Basic Attetion Token’i inceledik ve ayrıca BAT Madenciliği nasıl yapılır bunlardan ahsettik. Umarım faydalı bir içerik olmuştur.

Yorum Yok

Cevap bırakın