Bankalar ve Kripto Para Şirketleri Arasındaki Sorunlar

Kripto para dünyası her gün yeni firma ve insanın katıldığı bir sektör olmasına rağmen hala sorunlarla uğraşıyor. Aslında bu gayet doğal. İçinde paranın olduğu her yerde anlaşmazlıklar ve sorunlar olabilir. da bir türlü bitmiyor.

Kripto para şirketleri ile bankalar çok çeşitli konularda zaman zaman ters düşebilmekte. Bir tanesi geleneksel finansın önemli unsurlarıyken diğeri ise geleceğin umut vaat eden alternatif bankacılık sistemi. Ancak günümüzde finansal kuruluşlar kripto para şirketlerini eleştiri yağmuruna tutmaktalar. Zaman zaman kripto para şirketlerinin bankalarla olan işlemlerinde sorunlar yaşadığı bilinmekte. Bu sorunlar bazen özellikle kripto para kullanıcılarını da rahatsız eder boyutlara gelebiliyor.

Bankalar ve Kripto Para Şirketleri Arasındaki Sorunlar

Bankalar ve Kripto Para Şirketleri Arasındaki Sorunlar

Bankaların kripto para şirketlerine neden zorluk çıkardığı aslında gayet ortada. Bankalar ve kripto para şirketleri arasındaki sorunlar bankaların tamamen kripto para olayının yasallığının günümüzde hala tartışılıyor olmasından kaynaklanıyor. Çoğu banka bu yüzden kripto para şirketleriyle çalışmak istemiyor. Kendi bankalarında bu şirketlere hesap açmayı kabul etmeyen bankalar da mevcut. Bununla birlikte kripto para şirketlerinin tüm yapıcı yaklaşımlarına karşın bankalar bu sorunları çözme konusunda çok da istekli değiller. Durum böyle olunca kripto para şirketleri için de zaman zaman sorunlar ortaya çıkmakta. Son zamanlarda bazı bankaların kripto para şirketlerine ait banka hesaplarını kapattıkları haberleri de gelmişti.

Küçük Bankalar Daha Ilımlı

Büyük bankaların kripto para şirketlerine mesafeli durmalarına karşın nispeten küçük bankalar ise konuya çok daha ılımlı yaklaşıyorlar. Hatta bu bankaların çoğu kez sorunları çözmek adına daha hızlı çalıştıkları ve daha yardımsever oldukları da söyleniyor. Kripto paralar yavaş yavaş dünyada işlemekte olan finansal sisteme ayak uydurmaya çalışıyor. Bu yüzden de kripto para şirketlerinin hemen hemen tamamına yakınının işleri bir noktada bankalarla kesişmekte. Bir başka değişle kripto para şirketlerinin bankalardan hizmet almaları şart.

Bankalar ve Kripto Para Şirketleri Arasındaki Sorunlar

Bankalar ve Kripto Para Şirketleri Arasındaki Sorunlar

Kripto Para İşinde Olanlar Bankaları Sevmiyor

Bankalar ve kripto para şirketleri arasındaki sorunlar bir şekilde kripto para işinde olanlar tarafından da hissedilmekte. Bankaların bu tutumu bu kişiler tarafından da iyi karşılanmıyor. Kripto para ile uğraşanların büyük bir bölümü bankaları sevmiyor. Ancak diğer taraftan şu an için bankalara mahkûm durumdalar.

Kripto ile nakit gönderme hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Casus Facebook Coin başlıklı makalemizde Casus Facebook Coin, Facebook veri hırsızlığı ve Instagram ve Messenger için Kripto Para hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok