Altcoin Haberleri

Bancor (BNT) Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Bancor Coin İsvirçeli birkaç geliştirici tarafından oluşturulmuş, ERC-20 tabanlı olarak piyasaya sürülmüş, Bancor Network’ten adını almış bir kripto para birimidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bancor Coin İsvirçeli birkaç geliştirici tarafından oluşturulmuş, ERC-20 tabanlı olarak piyasaya sürülmüş, Bancor Network’ten adını almış bir kripto para birimidir. BNT Coin; işleyiş, edindiği misyon ve çalışma prensibi gereği bir DeFi projesi olarak yorumlanabilmektedir.

Bancor (BNT) Nedir?

Bancor Coin İsvirçeli birkaç geliştirici tarafından oluşturulmuş, ERC-20 tabanlı olarak piyasaya sürülmüş, Bancor Network’ten adını almış bir kripto para birimidir. BNT Coin; işleyiş, edindiği misyon ve çalışma prensibi gereği bir DeFi projesi olarak yorumlanabilmektedir.

BNT DeFi projesinin hedeflediği amaç, piyasada bulunan sanal para birimleri arasında bir nevi geçiş yolu oluşturmaktır. Bu amaç doğrultusunda da, kripto paralar arasından birbirleriyle değerine eş olanlar değişim yapılabilir hale gelmekte.

Bancor (BNT) Coin Nedir? Nasıl Çalışır?

bancor (bnt) coin nedir? nasıl satın alınır? 1

BNT Coin, kullanıcılarına sahip oldukları sanal varlıkları istediği coin ile değiştirme imkânı tanıyan bir ağa sahip para birimidir. Üstelik bu değişim sürecinde aracı faktörünü ortadan kaldırarak, onlara ihtiyaç duyulmadan likidite ağı ile birlikte değişim şansı sunan bir sisteme sahiptir.

Likidite ağına sahip olması nedeni ile havuzda bir araya getirilen kripto paralar sayesinde tokenlerin de dönüştürülmesi gözle görülür bir hız kazanmıştır. Bancor’un kendi havuzuna sahip olması da alıcı ve satıcı kavramları ortadan kalkmıştır. Bu şekilde değişim işlemlerinde şeffaflık ve “hızlı Exchange” protokolün en önemli getirileri haline gelmiştir.

BNT Coin Nereden Satın Alınır?

Bancor Network şu anda 180’den fazla para birimi çifti ile pek çok borsada işlem görüyor. Kullanıcıların merak ettikleri arasında BNT hangi borsalarda bulunur, BNT nasıl alınır soruları sıkça sorulmakta.

Bancor Network Coin almak için aşağıda sıralanan borsaları tercih edebilirsiniz.

  • Binance
  • Bilaxy
  • MXC
  • HitBTC
  • CoinBene
  • OKEx

Borsalarda üyeliğiniz yoksa kayıt olabilir, market ya da alım satım bölümlerinden BNT coini kolayca temin edebilirsiniz. BNT genellikle BTC, ETH ve USDT çiftinden işlem gördüğü için satın alma işlemlerinde zorluk yaşamayacağınız bir coindir.

BNT Coin Piyasa Değeri Ne Kadardır?

bancor (bnt) coin nedir? nasıl satın alınır? 2

Yazının hazırlandığı sırada 1 BNT Coin 8,77 Türk Lirası civarında seyretmekte. Bu rakam Bitcoin ile 0,00010140 BTC, ABD Doları ile 1,11$  tutarına tekabül etmekte. Her coinde olduğu gibi Bancor Network de kullanıcıların arzına göre fiyat değişimleri yaşayabilir.

Ayrıca coinin seyreden güncel fiyat verilerini CoinMarketCap adresinden inceleyebilirsiniz.

Bancor Coin Grafik

Bancor Coin’e ait tüm zamanları içeren grafik aşağıdaki gibidir.

bancor grafik
bancor grafik

Grafikte gözlemlediğimiz verilere göre, Haziran 2018 tarihlerinde BNT coin Price bazında güzel bir ivme kazanarak tüm zamanların en yüksek değerini yakalayabilmiş. 71,41 direnç seviyelerini de aşarak 80,53 TL civarına kadar çıkabilmiştir.

Fakat ilerleyen dönemlerde Mayıs 2020 tarihlerine kadar gözle görülür bir düşüş yaşamış. Tam olarak 12 Mayıs 2020 tarihinde güzel bir kırılma yaşayarak ivmesini yukarı yönde kazanmıştır. Malum, coinlerde yaşanan mevsimsel değişimlerden BNT’de nasibini alarak, 20 Eylül tarihlerinde bir düşüş yaşamıştır. İlerleyen dönemlerde boğa piyasasına girmesi muhtemeldir.

Bancor Coin Yorum

Bancor ağı ve coini, diğer projelere göre çok daha kullanışlı ve gerçekleştirilebilir standartlar sunması ile tercih edilebilir bir coin durumuna gelmiştir. Bu getirilerini pek çok borsada yerini alarak kanıtlamış, pek çok birim çiftinden de işlem görmüştür.

Getirileri ve şu andaki durumu göz önüne alındığında tercih edilebilir bir altcoin para birimidir. Şu anda da piyasada dolaşan arz 69 milyon civarında seyretmekte. BNT Coin yorum için, 24 saatlik hacmi de  ₺469.760.420  civarında gözlemleyebilmek mümkün.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu