Balinalar geri döndü : Bitcoin uçuşa geçti

En çok hacme sahip kripto para birimi  olan Bitcoin yaklaşık 24 saat içinde %40’ın üzerinde bir yükseliş sağladı.Tüm gözleri üstüne çekti. Bu artışla birlikte Bitcoin son 24 saatteki artış oranı baz alındığından , son 27 ayın rekorunu kırmış bulunmaktadır.

Bitcoin  Yükseliş Sebepleri ne olabilir?

Çin komünist devletinin lideri olan Xi Jingping Perşembe günü bulunmuş olduğu açıklamalarda Blockchain’in en önemli inovasyonist gelişmelerin başında olan öncü teknolojilerden birisi olarak görülüp anlaşılması gerektiğini dile  getirdi.

son açıklamalarını incelediğimizde  Krüger’e göre yükselişteki en büyük sinyalin Çin den kaynaklı olduğunu iddia edebiliriz.

ek olarak uzun süredir süren stabil çizgiden  kaynaklı analistler Bitcoin’de düzeltme(aşağı yönlü bir sert düşüş) beklediklerini dile getirmişlerdi. Binanen fiyatın 8.000 dolarlık destek noktasının kırılıp fiyatın aşağı yönlü gerçekleşmesi de buna ek destek sağlayabileceği dile getirildi. Lakin Bitcoin yatırımcı ve takipçilerini yine şaşırtarak 1400 dolarlık bir yükseliş sağladı.

Balinalar  Geri Mi Döndü?

Bitcoin’in 1400 dolarlık yükselişinden kaynaklı analist Josh Rager da Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Rager, “Bitcoin son  24 saatte yaklaşık  % 42 yükseldi. Balinalar  bile kendi yaptıklarına inanamıyor.”  ifadelerinde bulundu.

Ek olarak  Twitter’ın popüler analistlerinden DonAlt da gelecek  hafta ile alakalı tahminlerde bulundu ve şu ifadelerde bulundu:

Sonunda  balinalar geri döndü. 8.000 dolar aşıldıktan sonra 9.500 dolar görüldü. Şimdi ise makro yükselişe yapması  için tek ihtiyacımız olan ise haftalık olarak 9.600 doların üzerinde tutunabilmesidir. 8.750 doları aşmasıda gerçekten iyi bir başlangıç oldu ve gelecek haftalar için umut vaat etmektedir.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın