Balinalar Binance ‘a 50 Milyon Dolar Yatırdı. Dipten mi Alıyorlar?

Balinalar, Huobi’den 50 milyon dolar, Bitfinex’den de 8 milyon Dolar Binance ‘a taşıdı. Birçok kişi bunun dipten yapılan bir alım sinyali olabileceğini iddia ediyor.

Milyonlarca dolar değerinde kripto paranın borsdalar arasında taşındığını duymuyoruz. Bu yüzden Huobi’den Binance’a yapılan bu aktarma dikkatleri çekiyor. Whale Alert (@whale_alert) isimli twitter kullanıcının belirttiği gibi 50.399.967 dolar Binance’e yeni taşıdı.

Balinalar Binance 'a 50 Milyon Dolar Yatırdı. Dipten mi Alıyorlar

Balinalar Binance ‘a 50 Milyon Dolar Yatırdı. Dipten mi Alıyorlar

Kullanıcı, “bilinmeyen bir cüzdan” dan aktarıldığını tweet atmasına rağmen, aslında Huobi’deki sıcak bir cüzdandandı. Bu, birisinin 50 milyon ABD doları para çektiği ve herhangi bir nedenle doğrudan Binance’a yatırdığı anlamına gelir.

Başka bir kullanıcı, Samuel JJ Gosling (@xGozzy), benzer bir transferin aynı zamanda tekrar gerçekleştiğini belirtti. Whale Alert ayrıca, doğrudan Bitfinex’ten çekilmiş olan ve Binance ‘a yatıırlan 8,196,029 dolar olduğunu da belirtti. Huobi’den gelen paranın zamanlaması Bitcoin’deki çöküş ile alakalı olabilir mi?

Balinalar Binance 'a 50 Milyon Dolar Yatırdı. Dipten mi Alıyorlar

Balinalar Binance ‘a 50 Milyon Dolar Yatırdı. Dipten mi Alıyorlar

Bir borsadaki sıcak cüzdandan doğrudan başka bir borsaya çekilen ve bir günde iki kez tek çekilen fonlarda milyonlarca dolar görüyoruz. Bu özel durumda, neredeyse 60 milyon dolar, borsalardan gelen fonlardan Binance’a yatırılmıştır. Sebep, elbette, hala bilinmemekte. Büyük bir oyuncu ‘dipten satın alıyor’ olabilir mi ya da insanların “long” işlem yapmaları için yanıltıcı bir sahte alım sinyali olabili mi?

Bununla birlikte, Whale Alert’in orijinal tweetinin cevaplarında çoğu kişi, bunun uygun bir satın alma sinyali olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Bunun sahte olacağı çok saçma görünüyor. Şimdiye kadar piyasa çok fazla tepki vermedi. Son zamanlardaki oynaklığa rağmen, çoğu büyük kripto para birimi sabit kalıyor gibi görünüyor.

İLGİLİ HABER:  Nouriel Roubini: “Facebook’un GlobalCoin’i Bir Kripto Para Değil”

Yorum Yok

Cevap bırakın