Bitcoin (BTC) Haberleri

Bakkt ‘da Nakit Hesaplı Vadeli İşlemler Hizmete Girdi

] }

Uzun zamandır beklenen bitcoin vadeli işlem ürününün piyasaya sürülmesinden sadece üç ay sonra, Intercontinental Exchange, Bakkt’ı bitcoin seçenekleri ve nakit ödemeli vadeli işlem sözleşmeleri ile canlı hale geldi.

New York Menkul Kıymetler Borsası’nın kardeş şirketi Pazartesi günkü bir blogda, fiziksel olarak düzenlenmiş bitcoin sözleşmelerini geçtiğimiz haftalarda açıklanan yeni ürünleri desteklemek için bir kriter olarak kullandığını duyurdu.

İlgili Makaleler

Blog yazısı, Intercontinental Exchange Bitcoin’i Brent Ham Petrol Vadeli İşlemleri ile karşılaştırdı. Şirket, ham petrol ürününü temel alan bir dizi takas, opsiyon ve vadeli işlem sözleşmesi başlattı ve bitcoin ile ilgili ürünlerini büyütmek için “benzer bir yol” izlemeyi umuyor.

Blog yazısında, “Bakkt Bitcoin (USD) Aylık Vadeli İşlemler ile başlayarak, müşterilerimizin gereksinimlerine dayalı tamamlayıcı ürünler geliştirmemiz için bize temel sağlayan bir değerlendirme sözleşmesi var” dedi.

Bakkt’ın fiziki vadeli işlem sözleşmesi eylül ayının sonlarında başlatıldıktan sonra yavaş bir başlangıç ​​yaparken, aylık vadeli işlemlerde üç ay içinde 120 milyon dolardan fazla işlem gerçekleşti.

Bakkt ’ın opsiyon sözleşmesi, ABD’de halihazırda nakit ödemeli bitcoin vadeli işlemleri sunan CME’nin kendi ürününü piyasaya sürmesinden yalnızca bir ay önce geliyor. Ancak, Bakkt’ın fiyatlandırması mevcut fiziksel ürünü temel alınarak yapılırken, CME’ler bitcoin endeksine bağlı.

Malta merkezli OKEx Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bu ay içinde opsiyon ticareti yapabileceğini açıkladı. Firma, Bakkt’ın aylık opsiyon sözleşmesinin spot piyasalara maruz kalmadığını belirtti.

ICE Futures Singapore aracılığıyla sunulan vadeli işlemler, herhangi bir ICE müşterisinin sözleşmeyi takas edebilmesine rağmen, Asya pazarlarındaki potansiyel talebi hedef alıyor.

Blog yazısı ayrıca Bakkt’ın tüketici uygulamasını güncellenmek isteyen bireyler için bir kayıt bağlantısı içermekte olup, kişilerin tüketici mi yoksa tüccar mı olduklarını belirtmek için kayıt olanları sormaktadır.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu