Bakkt Açıldı Ama Bitcoin Düşüşte

Uzun bir süredir açılması dört gözle beklenen Bakkt açıldı ancak beraberinde de pek çok soru işaretini getirdi. Pek çok uzman Bakkt’ın açılmasıyla birlikte Bitcoin’de ani düşüş yada yükselme yaşanabileceğini söylemişti. Ancak şu ana kadar beklenen olmadı. Beklentinin aksine Bitcoin çok sakin bir seyir gösteriyor ve 9.800 dolar civarında dolanmaya devam ediyor.

Yükseliş ve Düşüş ihtimali Devam Ediyor

Balinaların elinde bulunan bir piyasada her zaman için ani hareketler beklemek doğal. Üstelik balinalar insanların genelinin düşündüğünün aksini uygulamakta oldukça ustalar. Bakkt’ın açılmasıyla birlikte beklenen ani hareket şu ana kadar gelmedi. Herkes bu hareketi beklediği ve Bakkt’ın açılışından sonra Bitcoin’in nasıl bir hareket göstereceği bilinmediği için piyasa oldukça durgun bir hal aldı. 

Bakkt Açıldı Ama Bitcoin Düşüşte

Bakkt Açıldı Ama Bitcoin Düşüşte

Bakkt’ın açılışından bu yana geçen 1 saatlik süre içinde sadece 10.115 dolarlık işlem yapıldı. Bu da beklentinin oldukça altında. Yaklaşık bir yıldır gündemde olan Bakkt’ın anlaşılan insanlar oldukça temkinli yaklaşıyorlar. Bu durum biraz da Facebook Libra’nın piyasaya çıkacağı zamanın bir simülasyonu gibi. İnsanlar ilk başta durup olan biteni izledikten sonra konuya giriş yapacaklar. 

Bütün bu gelişmelere rağmen yine de hala Bitcoin’de ani bir hareketlenme bekleniyor. Cesur olanlar paralarına para katabilirler. Diğer taraftan temkinli yaklaşanlar da eğer bir ani hareket yaşanırsa bu temkinli yaklaşımlarında ne kadar haklı olduklarını görecekler. 

Sakin Olmak Gerek

Şu durumda yapılması en uygun olan şey biraz daha beklemek. Zira Bakkt açılalı henüz çok fazla zaman geçmedi. En azından tüm dünyada 24 saatlik zamanı biraz inceledikten sonra işlem yapmaya kalkışmak daha mantıklı olacaktır. Bu zaman içinde zengin olma hayalinde olanlar ise hüsran yapabilirler. Bitcoin azar azar olsa da şu anda düşüşüne devam ediyor ve ani ve büyük bir düşüş yaşanması beklentiler arasında.

İLGİLİ:  Bitcoin Yasal Mıdır ?

Yorum Yok

Cevap bırakın