Axie İnfinity Coin Nedir?, AXS Coin Nasıl Alınır?

0

Axie İnfinity Coin, adını bir savaş oyunundan alan, yalnızca oyuncuları tarafından sahip olunabilen, Blockchain tabanlı bir alt yapı sistemine sahip kripto para birimidir. Axie İnfinity Pokemon gibi popüler oyunlardan ilham alınarak yaratılmıştır. Bu oyunu oynayan oyun severler aynı zamanda Axies olarak da bilinen token yaratıkları biriktirebilecek, üretebilecek, yarıştırabilecek ya da takas ettirebilecektir.

Axie İnfinity Nedir?

Yatırımcıların en çok merak ettikleri noktalardan birisi Axie İnfinity nedir sorusudur. Axie İnfinity sistemi, bu oyunu oynayan tüm oyuncuları aynı çatı altında toplayabilmektedir. AXS oyuncuları bu tokenleri kullanırsa, oyun oynarsa veya oyun ile alakalı benzeri faaliyetlere katılırlarsa ödül kazanabileceklerdir. Oyuncular bu sistem üzerinde yer alan tüm oyun içeriklerini oynadıklarında ya da farklı içerik paylaşımları yaptıklarında da bu AXS ödüllerinden yararlanabileceklerdir. AXS platformu 3 farklı şekilde kullanılabilecektir;

  • Yönetim: 2021 yılında Topluluk Hazinesinin oluşturulacağı duyuruldu. Buna göre, Axei İnfinity Coin ile gelir elde etmenin yanı sıra stake üzerinden de gelir edebilmek mümkün olacak. Ağın yeterince merkeziyetsiz olması ile birlikte AXS steakerlar tarafından da yönetilmeye başlanacak.
  • Stake: Oyuncular bu sistemde yeni oluşturulan AXS miktarını alabilmek için var olan tokenlerini kilitlemektedir. Stekerların ödül talep edebilmesi için ise, oy kullanması ya da oyun oynaması şartı bulunuyor.
  • Ödemeler: Axie NFT ağının para birimi AXS olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle bu para birimi bu ekip tarafından yapılan müzayede ya da bazı satışlarda kullanılabilmektedir.
  • Farklı güçlere ve nitelikleri bünyesinde barındıran bu para birimine sahip olan yatırımcı, istatistikleri yükseltebilmek ve vücut parçalarını geliştirebilmek için türlü savaşlara da girebilecektir. Savaşları kazanan yatırımcılar deneyim puanı kazanabilirken, Axei İnfinity Coin miktarı arttırılabilecektir.

Axie sistemi her oyun içerisinde güçlü savaş hareketinin yapılabileceği birbirinden farklı vücut parçasının 6 tanesine sahiptir. Pek çok konuda sonsuz çeşitlilik sunan bu sistem sayesinde, güçlü vücut kombinasyonuna da sahip olanlar yüksek istatistiklere ulaşabileceklerdir. Axies popülasyonunun kontrol etmeyi sağlayabilmek amacı ile Axie yalnızca 7 farklı kez yetiştirilebilecektir.

Axie İnfinity Coin Nedir?

Axs coin nedir sorusuna, Axie İnfinity sisteminin para birimi olarak kabul edilen bir kripto para türü olduğu yanıtı verilebilir. Bu para birimi oyunlar üzerinden kazanılabileceği gibi stake ile de elde edilebilecektir. Bunun yanı sıra Axie bu sistem üzerinde yapılan tüm yatırımlarda kullanılabilecektir.

Axie Coin Yorum

Oyuncuların oldukça dikkatini çeken Axie Coin yorum içerikleri ile de merak uyandırıyor. Özellikle bazı analistler Axie İnfinity Coin para biriminin önümüzdeki sene içerisinde büyük bir yükseliş yaşayacağını dile getiriyor. Bazı analistler ise bu yükseliş düşüncesine temkinli olarak yaklaşarak bu paranın yeni olduğunu ve henüz bir yorum yapabilmek için sürecin çok yeni olduğunu ifade ediyor. Ancak Axs Coin fiyat içerikleri gelecek hakkında detaylı ipuçları verebilecektir.

AXS Coin Geleceği 2021

Teknolojinin gelişmesiyle oyun sektörü büyük bir yol katetti.  Bu durumdan dolayı AXS Coin geleceği olan coinlerden biri olmaktadır. Bitcoin domanince oranı düştüğü ve altcoin piyasa hacmi arttığında en çok değerlenecek coinlerden biri olma özelliği taşımaktadır. 

Axie Coin Grafik

Axie Coin grafik incelemesi yapıldığında durağan bir gidişatının olduğu gözlemlenebilecektir. Şu sıralar 0.4667 dolardan işlem gören bu altcoin BTC karşısında 0.00002572 seviyesinden işlem görmekte. Bunun yanı sıra bu altcoin borsada para hacmi bakımından 331. Sırada yer alıyor. Piyasada şu an 53 milyon seviyesinde var olduğu bilinen Axie İnfanity Coin para biriminin ileriki dönemde 270 milyon seviyesine ulaşılması bekleniyor. Yine grafikler incelendiğinde 6 Kasım’da 0.1234 dolar ile en dip seviyeyi, 15 Kasım’da ise 0.6855 dolar ile rekoru gördüğü incelebiliyor.

Axie Coin Nasıl Alınır?

Axie İnfinty Coin alabilmek için Dünyanın en hacimli borsalarından biri olan Binance tercih edilebilecektir. 2020 yılının Kasım ayından beri Axie Coin Binance borsası üzerinden görüntülenmeye başlamıştır. Bu borsaya üyelik oluşturan ve özel cüzdan oluşturma adımını tamamlayan yatırımcı AXS/USD ya da AXS/ BT çiftlerinden herhangi birini tercih ederek satın alma işlemini tamamlayabilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.