Avrupa’da En Çok Bitcoine Yatırım Yapan Ülkeler ?

Avrupa’da 15 ülkeye yapılan kripto para birimi yatırımlarında ilgi alanlarının derinliğine inen araştırmalar, Türkiye’yi, bitcoin ve diğer kripto parasal varlıklara sahip olan nüfusunun yaklaşık yüzde 20’siyle en büyük kripto yatırım ülkesi olarak sıraladı .

Hollanda merkezli ING Grubu için Paris merkezli istatistik firması Ipsos tarafından, 26 Mart ve 6 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılan, sonuçları Türkiye tüm Avrupa’da en  yatırıma sahip olduğunu ortaya koymuştur.

Türkiye, ABD, Avustralya, İngiltere, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Polonya, Romanya ve İspanya’nın da aralarında bulunduğu Ipsos tarafından araştırılan 15 ülkeden, Türkiye’nin yüzde 18’i Kripto para birimi yatırımcıları, tüm Avrupa’yı sadece yüzde dokuzda cüceler. Araştırma sonuçları ayrıca, Amerikalıların en az yüzde 8’inin kripto yatırımcı olduğunu ve Avustralya’nın yüzde 7’lik bir orana sahip olduğunu gösterdi.

Ankete göre, bir ödeme kurumsallaşmış kanalı yanı sıra, e-işlem için tercih edilen seçenek haline  kripto para gelecekteki dönüşümü güven Türkler ifade eden iyimserlik yüzde 51, Türkiye’de yüzde 53 gibi yüksek olduğuna fiyatı Bitcoin ve diğer kriptolar 12 ay içinde artacaktır.

Ve bir diğer yüzde 45, yakında sanal para birimlerine yatırım yapacaklarını söylüyor. Bunun tersine, araştırma sonuçları Avrupalıların büyük bir çoğunluğunun kripto para karşılığı olduğunu ve nüfusun sadece yüzde 35’inin sanal paraların gelecek yıl aylarca yaşayacağına dair güvenini ifade ederken, yüzde 25’inin kriptolara yatırım yapmakla ilgilendiklerini söyledi.

Avusturya’da daha derin bir farkındalık Kripto para birimi bilinci düzeyinde, Avusturya, Avustralya’da yüzde 70’e, Avrupa’da yüzde 66’ya ve ABD’de yüzde 57’ye karşılık, dijital para birimleri hakkında iyi bilgilendirilmiş vatandaşların yüzde 79’u ile en yüksek sırada yer aldı. Özellikle, tüm araştırma popülasyonunda herkes tarafından alınan tipik bir duruş, kripto-para birimlerinin hisse senetleri ve tahviller gibi geleneksel yatırım portföylerinden çok daha uçucu olduğu konusunda fikir birliğiydi .

Yatırım kararları üzerinde yoğunlaşan katılımcıların yaklaşık yüzde 27’si uzman sitelerin kripto-para birimi yatırımları konusunda tavsiyelerde bulunduğunu, yüzde 21’inin finansal danışmanlarını tercih ettiğini ve yüzde 8’inin aile ya da arkadaşların girdilerine güvenmediğini ortaya koydu.

Bitcoin Bandwagon’a Katılan İslam Milletleri Bitcoin de dahil olmak üzere dijital varlıkların çoğunun hiçbir şeyle desteklenmediği ve bu türden değişken portföylere yatırım yapmanın İslami inanca karşı olduğu göz önüne alındığında, kripto paranın “helal” olup olmadığına ilişkin pek çok tartışma olmuştur .

Onların din öngörmektedir ve Nisan 2018 yılında, son derece saygın Endonezya merkezli mikro finans firması bakımı, kripto hata yakaladı beri İlginç olsa da, oldukça çok sayıda Müslüman var yayınlanmış cryptocurrencies Helal vardır ve Müslümanlar Hödl için bu nedenle sorun olmadığını belirten bir rapor. Şubat 2018’de Türk makamları  , devlet destekli kripto para birimini Turkcoin adında başlatmak için hazırlık yapmaya başladılar. 22 Mayıs 2018 tarihinde,  Londra kentinde Shacklewell Lane cami son zamanlarda sonucuna Ramazan ayında, Zekat için Bitcoin ve ethereum kabul edeceğini duyurmuştu.

Diğer haberleri okumak için linki tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Avrupa Birliği'nde , Kripto Paralara Dair 5 'nci Yönerge Yürürlüğe Girdi başlıklı makalemizde avrupa birliği ve Kripto Paralarına Dair 5 'nci Yönerge Yürürlüğe Girdi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın