Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi,”Kripto Paralarını Yok Saymıyoruz”

Avrupa Merkez Bankası (ECB) yönetim kurulunun bir üyesi yetkinin, kripto para birimleri üzerinde sekmeler bırakılmasını öne sürdü.

Ekim ayının sonlarında yayınlanan bir röportajda, ECB yönetim kurulu üyesi Benoit Cœuré, kurumun kripto para  konusundaki tutumuyla değindi; bu sebeple, şu an itibariyle % 750’nin üzerinde değer kazançlarıyla, bit eşinin zamanı 7,500 dolardan yüksek bir zamana yaklaştığı zamanlarda “spekülatif finansal araçlar” olarak gördüler. yılın dönüşü.

Cœuré, ECB ve diğer merkez bankalarının farkındalığın ve benimsemenin patlamasında neden bitkileri görmezden geldiğini sorduklarında şunları söyledi:

Onları görmezden gelmiyoruz. Şu anda, kripto para birimleri herhangi bir parasal risk oluşturmamaktadır, çünkü söz konusu miktarlar marjinaldir. Bunlar mali veya hatta cezai nitelikte riskler yaratan spekülatif finansal araçlardır.

Dünyadaki merkez bankalarının kripto para birimlerini yakından izlediklerini “hızlı bir şekilde yayabildikleri için” eklemeye devam etti. Cœuré, “banknot ve paradan uzaklaşan” kendi dijital para birimlerini araştırmak ve geliştirmek için kullanılan ülkeler de kripto para birimlerini izliyor.

Kaynak : coindesk

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve Blockhain hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply