Automata (ATA) Coin Nedir?, ATA Coin Grafiği

0

Ticari hacim açısından dünyanın en büyük borsalarından birisi olan Binance özellikle Binance Launchpool sayesinde önemli gelişmeleri ağında uyguluyor ve bu sayede popüler bir hale gelmeyi başarıyor. Binance’ın şimdiki yeni projesi ise yatırımcılar için önemli gelişmeleri beraberinde getirebilir.

Özellikle projenin başarını devam ettirmesi açısından durumun da oldukça kritik olduğu görülüyor. Binance Launchpool tarafından yapılmış olan son açıklama kapsamında yeni proje Automata ATA olarak belirlendi. Binance kullanıcıları bu kapsamda belirtilen süre kapsamında BNB, BUSD ve DOT stake işlemlerini yaparak ATA elde edebilecek.

ATA  Coin Nedir?

ATA, Binance Launchpool’un 20’inci projesi olarak öne çıkacak. Merkeziyetsiz bir protokol olarak tanıtılmış olan ATA, merkeziyetsiz uygulamalar için de bir tür gizlilik odaklı ara yazılım katmanı şeklinde hizmet vermeyi sürdürecek. Kullanıcılar da 2 Haziran 2021 tarihinden itibaren böylece 30 gün boyunca BNB, DOT ve BUSD stake elde etmeye başlayacak.

Binance 7 Haziran 2021 tarihinde ise ATA’yı listeleyecek. ATA, anonim oylama ve MEV gibi ek özelliklere sahip bulunacak ve hem gizlilik hem de ağdakilerin özgürlüğünü üst düzeye çıkarmak açısından kendisine özel bir hedef belirliyor. ATA ayrıca yönetişim, madencilik ödülleri, protokol ücretleri ve Geode isimli token satışlarına katılması için de kullanım yapılmış olacak. Geode isimli token satış platformu için de Launchpool’a benzeyecek bir modelin izlenmesi gerekecek.

ATA Coin Geleceği

Ata Coin geleceği platformun blok zincir teknolojisine yönelik sunmuş olduğu özel hizmetler dolayısıyla umut vaat eden bir kripto para birimi olarak görünmektedir. Ata Coin platformu çoğu kripto para platformunun vermediği Web3 alana yönelik olarak çalışmaktadır. Web3  blok zincir teknolojisinin doğrudan entegre edilmesi Coin’ in ve platformun daha cazip hale gelmesine yardımcı olmuştur.

Diğer taraftan da platform kullanıcılarına eşsiz derecede bir güvenlik ve gizlilik sistemi ile sözleşmelerini bir arada sunmaktadır. Hizmetlerinde gizliliği ve güvenliği ön plana çıkaran Automata ağı kullanıma daha elverişli ve karlı hale gelmiştir diyebiliriz. Platform kullanıcılarının her birine isteğine karşılık verecek çeşitli gizlilik seviyeleri sunmaktadır. Bu hizmetlerini de olabildiğince en düşük maliyette vermektedir.

Platform sisteminin ayrıca Binance Smart Chain ve Ethereum gibi Substrate tabanlı EVM uyumlu zincirleri desteklemesi kullanıcıların daha rahat işlem yapabilmesine olanak vermektedir. Platform sisteminin sunmuş olduğu bu hizmetler ve ucuz oluşu Coin’ i daha çekici hale getirmektedir.

Coin’ in her zaman belli bir alıcı kitlesinin de var olması ve özellikle boğa dönemlerinde artan işlem hacmi ile de kazanç elde edilebilecek alt coinlerden biri de diyebiliriz. Elbette yine de kullanıcılar yatırımlarını yaparken her zaman temkinli olmalıdır.

ATA Coin Yorum

Ata Coin yorum olarak 01.10.2021 tarihinde güncel olarak yapacak olursak Coin Saat 21:50 itibariyle yaklaşık olarak $0.9056’ dan işlem görürken Coin gün içerisinde yaklaşık % 8 oranında bir artuş yaşamıştır.

24 Saatlik işlem hacmine baktığımızda ise yaklaşık olarak % 27 oranında arttığı ve $28,663,006 olduğu görülmektedir. Coinmarketcap’ te #299 sıralaması var olan Coin’ in 24 Saat içerisindeki en düşük değeri $0.8121 iken en yüksek değeri de $0.9178’ dır. Coin’ in toplam 1,000,000,000 arzının 172,252,000.00’ ı dolaşımdadır.

25 Ağustos 2021’ de yaklaşık olarak $0.6’ dan $1.5’ a pump yapan ve yaklaşık $2’ a iğne atan Coin sonrasında da yükselişlerini bir müddet devam ettirmiştir. Coin ardından gene l kripto para piyasasında hakim olan düşüş trendinden etkilenerek düşmeye başlamıştır.

Genel olarak BTC hareketi ile doğrusal hareket ettiği görülen Coin’ in yeni gelecek olan boğa ya da ayı dönemlerinde yatırımcılar uygun pozisyonlarda al sat ile kar elde edebilirler.

ATA Coin Fiyat Nedir? ATA Coin Kaç TL

Ata Coin fiyat olarak birçok kullanıcı Ata Coin kaç TL olduğu oldukça merak etmektedir. Coin 01.10.2021 tarihinde Saat 21.58’ de 8 TL’ den işlem görmektedir.

Ata Coin Grafik

ata coin grafik
#CoinPriceMarketcapVolume (24h)SupplyChangeLast 24h
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.