Atlas Global Uçuşlarını Durdurdu Bakanlık Takip Başlattı

Ülkemizin önemli hava yolu firmalarından olan Atlas Global ani bir kararla uçuşlarını geçici olarak askıya aldığını duyurdu. Alınan bu kadar o kadar ani oldu ki bir anda firmanın belirttiği uçuş yapılamayacak olan tarihler arasında bilet alanlar bu biletleri ne olacağı konusunda endişe yaşamaya başladılar.

26 Kasım – 21 Aralık Tarihleri Arası Uçuş Yapılmayacak

Atlas Global tarafından yapılan açıklamada 26 Kasım ve 21 Aralık tarihleri arasında tarifeli uçak seferlerinin geçici olarak askıya alındığı bildirildi. Bununla birlikte bu tarihler arasında seyahat etmek için bilet alanların da paralarının ödeneceği konusunda açıklama yapıldı. Ancak bu açıklama yetmemiş olacak ki Ulaştırma Bakanlığı konuyu takip edeceğine dair bir açıklama yaptı. Açıklama da bilet alan yolcuların mağdur olmamaları için bilet paralarının geri ödenmesi konusunun bakanlık tarafından takip edileceği belirtildi.

İade Talepleri 16 Aralık’a Kadar Bekletilecek

Firmadan yapılan bir başka açıklamada bilet ücretlerinin iade edilmesi konusunda 16 Aralık tarihine kadar hiçbir işlem yapılmayacağı, bu tarihten sonra iade almak isteyenlerin açıklanacak olan yerlere başvuru yapabilecekleri belirtildi. Bu açıklama şirketin internet sitesi üzerinden yapılacak. Pek çok insanın şikayet etmesi üzerine bakanlığın takibat başlattığı belirtiliyor. Firmanın sözünde durup durmayacağını 16 Aralık tarihinde göreceğiz.

Atlas Global uçuşlarını askıya almasına sebep olarak ekonomik sebepleri gösterdi. Şirketin tam da Noel zamanına denk gelen yoğun bir dönemde uçuşlarını askıya alması durumun ne kadar kötü olduğunun da bir göstergesi. Benzer bir olay 2017 yılında Borajet tarafından uygulanmıştı. Borajet ilk başta uçuşlarını geçici olarak durdurmuş 2019 yılının Kasım ayının ortalarında ise yaklaşık iki buçuk yıl sonra iflas ettiğini açıklamıştı. Bu örnekten sonra insanlar bir hava yolu şirketinin daha iflasını açıklayıp açıklamayacağını merak etmeye başladılar.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın