Atlas Global Avrupa Uçuşlarını Durdurdu

Ekonomik krizden bir türlü çıkamayan Atlas Global Avrupa uçuşlarını durdurduğunu açıkladı. Daha önce Kointimes üzerinde şirket ile ilgili haberleri yayınlamıştık. Ancak bugün şirket tarafından açıklanan haber aslında işlerin daha kötüye gittiğinin de bir göstergesi.

Kasım ayının sonunda uçuşlarını Aralık ayının ortasına kadar durduğunu açıklayan Atlas Global, bu tarihteki uçuşlarına bilet alanların para iadelerini yeni yıla bir kaç gün kala yapmaya başlamış ve bu durum da insanların tepkisini çekmişti. Aylar öncesinde paralarını verip biletlerini alanlar hem uçuşların iptal edilmesiyle mağdur oldular hem de paralarını çok geç aldılar. Bütün bu gelişmelerden sonra Atlas Global bugün itibariyle Avrupa uçuşlarını durdurdu. Uçuşların şimdilik ilkbahara kadar durdurulduğu açıklansa da şirketin bu krizden çıkmasının kolay olmayacağı ortada.

Şirkete yakın isimler tarafından yapılan açıklamalarda ise talep eksikliği yüzünden Avrupa uçuşlarının durdurulmuş olabileceği ihtimalinin de bulunduğu söyleniyor. Şirket Paris, Amsterdam ve Londra’ya direkt uçuşlar yaparken Avrupa’nın diğer 28 şehri için farklı hava yolu firmaları ile anlaşarak ortak seferler düzenliyor.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın