Apple, Blockchain’in Kullanımı İçin Patent Başvurusunda Bulundu

Son zamanlarda, Apple zamanaşımları oluşturmak ve doğrulamak için ileriye dönük bir sistemde ’i kullanan yeni bir patent başvurusu başlattı.

Perşembe günü ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne yapılan kamuoyu başvurusuna dayanarak Blockchain’in, Ortak Anahtar Altyapı (PKI) araçları ile birlikte bir program olarak zaman damgalarını onaylamak için kullanıldığı belirtildi.

Apple, zaman damgaları oluşturmak için üç olası yöntemi tanımlıyor; bu senaryolardan biri Blockchain platformu. Verilerin depolandığı bir kullanım sorunu vardır; bunlara, bir Blok zincirindeki belirli bir işleme belirli bir noktada bilgi verilerek bu verilerin durumunun belirlenmesi dahildir.

Program, madenciler zincirde gerçekleştirilen her işlemi incelerken, her ardışık blok eklenerek bir zaman damgası içeren bir blok üretirdi. Bu sistem, Apple’ın “çoklu kontrol mimarisi” dediği şeyin bir parçasıdır; başka bir sistem, blok oluşturulduktan sonra, ancak zincire eklenmeden önce zaman damgasını kontrol eder.

Diğer kurulan kurumlar gibi, Apple da Blockchain teknolojisinin ve avantajlarının gücüne inanıyor .

Uygulamaya göre, zaman damgalarının depolanması için merkezi olmayan bir defterin kullanılması iki ana avantaja sahiptir: sabit tutmak için zamanı uyarabilir ve bir düğüm saldırganlar tarafından saldırıya uğradığında yolsuzluğa karşı korunabilir.

KAYNAK:COİNDESK

Bir önceki yazımız olan Btcturk’den Önemli Açıklama başlıklı makalemizde ve btcturk hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply