Ankr Coin Nedir?, Ankr Coin Yorum ve Geleceği

0

Aslında bir bulut sisteminin kripto ismine Ankr coin denir. Cloud computing yani bulut teknolojisi en basit halde veriyi alarak bu veriyi saklayıp kullanabilmeye yarayan bir teknolojidir. Ankr Coin ise Web 3.0 için Blockchain bulut sistemini bütününden oluşturur ve kripto para olarak geçer.

Ankr ilk olarak 2017’de Kaliforniya Berkeley Üniversitesi’nde kurulmuştur. Asıl yönetim merkezi San Francisco’da bulunuyor. Yardımcı ekipler ise dünyanın farklı bölgelerine dağılmış durumdadır. Şanghay, Moskova, Bükreş, Amsterdam, Hindistan ve Güneydoğu Asya’da çalışma faaliyetlerini sürdüren bu ekip her geçen gün kullanıcıların işlemlerini kolaylaştırmak adına Blockchain teknolojisini kullanmaya devam ediyor.

Ankr node müşterilere çok kısa süreler içinde Blockchain node’larını dağıtırken, Ankr ApI adı verilen kısım ise genel Blockchain’leri, DeFi protokolleri için çok kolay bir yöntemle API çözümlerini vermekle biliniyor. Ankr tek başına aynı zamanda ödemeleri kolaylaştırmaya, kullanıcıların veya kaynak bulan yardımcıların itibar verilerinin saklanması ya da korunmasını son olarak platform üzerinden yapılan sözleşmelerle veri merkezlerinin önerilmesi için altyapıyı oluşturmaya çalışmaktadır. Bu çalışmalarda her zaman Blockchain teknolojisini kullanmaktadır.

Ankr Coin Web 3.0 için Blockchain teknolojisiyle bulut altyapısı oluşturmayı amaçlıyor. Bu altyapıyı aslında Blockchain node’unu dağıtmak için yapıyor ve altyapıyı daha kolay, erişilebilir ve maliyeti az olan bir hale sokuyor. Böyle her taraftan kullanıcının node’lara ulaşımı sağlanabiliyor. Aynı zamanda kullanıcılara hem güven hem de yüksek erişilebilirlik sağlamakla birlikte kullanıcıların bu sistemde günlerce devam eden DevOps çalışmalarının süresini azaltarak onlara çalışma  ortamı yaratıyor. Bu ağ sisteminde çalışmanın fiyatının uygun olması da Ankr’yi cazip hale getirmektedir.

ANKR coin Web 3.0 Blockchain bulut altyapısını kullanıcılara sunmak amacıyla ortaya çıkmış bir kripto para birimidir. Ankr amaçları arasında, herhangi bir Blockchain düğümünü (node) dağıtmak için altyapıyı kolay, erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirmek yer alır.

ANKR nedir? ANKR ve platformu kullanıcılarına güvenilir ve yüksek kalitede erişilebilirlik imkanını sunmanın yanı sıra, küresel ağda çalışma imkanı da tanımaktadır. Bunun yanında platformda bulunan “Kubernetes” yerel dağıtım çözümü sayesinde uzun süren DevOps çalışmaları kısaltılabiliyor.

Bulut tabanlı bilişim sistemleri için yönetimsel süreçte bir alan oluşturmayı amaç edinen ANKR, kaynak hedef kitlesinden, kaynakların sağlayıcılarından, uygulamayı ortaya çıkaran yazılımcılardan ve tüketiciler ile paydaşlardan oluşan bir ekosistem yaratmaktadır. Bu bağlamda, bulut teknolojileriyle içli dışlı olan projenin, ileride daha da popülerleşeceği ve gelecek teknolojilerin aranılan altyapılarından olacağı düşünülmektedir.

ANKR Coin Alınır mı? ANKR Yatırıma Değer mi?

ANKR birimine dair yatırım uzmanlarınca yapılan değerlendirmelere göre, söz konusu kripto para birimi geleceğe dair umut veren projeler arasında sayılıyor. Uzmanlara göre; bulut teknolojileri sağlayıcılarının sektör devi firmaların arasında tekelleştirilmesine farklı bir pencereden bakarak alternatif sunan ANKR, ileride yatırımcılar için oldukça popülerleşebilir.

Bu bağlamda, ileriye yönelik yapılan ANKR yorumları yatırımcılara umut vaat etmektedir. ANKR’ın şu anki durumu için yatırım yapılmalı mı sorusuna ise bir şeyler söylemek oldukça güç olacaktır. Çünkü Bitcoin’e bağlı olarak kripto para piyasasında bir dengesizlik hakim sürmektedir. Bu yüzden, ANKR için mevcut durumuna dair sağlıklı bir yorum yapılamayabilir. Ancak pek çok uzmana göre ilerleyen zamanlarda gözde kripto paralar arasında yerini alabilecek potansiyeli bulunmaktadır.

ANKR Coin Açılımı Nedir?

ANKR 2017 yılında piyasaya sürülmüş bir kripto para birimidir. Kripto para biriminin tam adı “Ankr” şeklindedir. Birimin kısaltması ise ANKR olarak bilinmektedir. Ankr biriminin tam ismi bulunmamaktadır. Geliştiricileri tarafından Ankr olarak piyasaya sürülmüş ve hâlâ aktif olarak yatırımı gerçekleştirilen kripto para birimlerindendir.

ANKR Coin Sahibi Kimdir? ANKR Kurucusu Kim?

Yatırımcılar Ankr coin kimin sorusunu sıkça araştırmaktadır. 2017 yılında piyasaya sürülen birimin kurucuları Chandler Song ve Ryan Fang olarak bilinmektedir. Proje Kaliforniya Berkeley Üniversitesi’nde ortaya atılmış ve burada kurulmuştur. Kurucu ekibi ve genel merkezi San Francisco’da yer almaktadır.

Peki, Ankr hangi ülkenin birimidir? Ankr kurucu ekibi ve genel merkezi San Francisco’da olsa da, pek çok farklı ülkede geliştirici merkezi bulunmaktadır. Bu merkezler; Şanghay, Moskova, Bükreş, Amsterdam, Hindistan ve Güneydoğu Asya’nın bazı önemli noktalarında kurulmuş ofisleri bulunmaktadır.

ANKR Coin Alınır mı? Hangi Borsalardan Alınır?

ANKR birimini tercih etmek isteyen yatırımcıların, uzman yorumlarını ve yatırımcı görüşlerini yakından takip etmeleri gerekir. Özellikle alım noktalarını takip ederek birimi elde etmek, yükseldiğinde daha fazla kâr sağlama noktasında önemlidir. Yazının hazırlandığı sırada kripto para piyasasındaki belirsizlik durumundan ötürü, Ankr alınır mı sorusuna kesin bir yanıt verebilmek güç olacaktır.

ANKR biriminin ticaretine başlamak isteyen bireyler farklı borsaları tercih ederek alım-satım yapabilmektedir. Peki, Ankr hangi borsalarda var? Bu borsaların başında aşağıdaki platformlar gelmektedir:

  • Coinbase Exchange
  • Binance
  • Huobi Global
  • Bithumb
  • KuCoin
  • Gate io

Yukarıdaki borsalara itibari para gönderimi yaparak ANKR/USD, ANKR/BTC, ANKR/BNB ya da ANKR/EUR gibi farklı işlem çiftlerinden birimin ticaretine başlayabilirsiniz.

ANKR Coin Geleceği

Ankr birimi piyasaya sürüldüğü ilk zamanlarda fazla dikkat çekmemiş, hatta çoğu yatırımcının adından dahi haberi olmadığı bir kripto para birimi olarak sessizce piyasada var olmaktaydı. Ancak 2021 yılının başlangıç döneminde gösterdiği yükselme hareketi nedeniyle pek çok yatırımcının ilgi odağı haline geldi.

Peki, ANKR neden yükseldi? Pek çok kripto para biriminin birdenbire yükselmesine, birimlerin yeni borsalarda listelenerek ticaretine başlanması neden olmaktadır. Ankr biriminin de uzun süre dengede seyredip birdenbire yükselmesinin ardında Coinbase Custody’nin yayınladığı duyuruda Ankr’ı listeleyeceklerini açıklaması etkili olmuştur. Bu yüzden kripto para birimi yükselişe geçmiştir.

Ankr Coin geleceği için de aynı durum söz konusudur. Ankr, ne kadar fazla borsada listelenmeye başlarsa, ticareti ve popülerliği de o oranda artış gösterecektir. Aynı şekilde kripto para biriminin ileride yapacağı ortaklık duyuruları ve geleceğe yönelik olumlu atılımları, birimin fiyatının yükselmesinde önemli bir etkendir. Bu yüzden, Ankr projesinin yeni haberleri takip edilerek, geleceği hakkında daha iyi yorum yapılabilir.

ANKR Coin Kaç TL? ANKR Fiyatı? Piyasa Verileri

 

ANKR kaç TL? Yazının hazırlandığı sırada 1 ANKR 0.9074 Türk Lirasından işlem görmektedir. Bu rakam ABD doları ile 0,11$ tutarına tekabül etmektedir. Ankr fiyatı, geçtiğimiz Mart ayında en yüksek seviyesi olan 1,92 TL bandını görmüştür. En düşük seviyesini ₺0.006069 civarında görürken, piyasa sıralamasında yükseliş yaşayarak ilk 100 kripto para birimi arasında 97. Sıraya yerleşmiştir.

Yazının hazırlandığı sırada toplam piyasa değeri ₺6,308,843,286 iken, tamamen seyreltilmiş piyasa değeri ₺9,032,975,105 civarındadır. Toplam kilitli varlık ₺1,112,657,115 civarında ve piyasa değeri /TVL oranı 5.7 oranındadır. Son 24 saatlik hacminde yüzde 19,30 civarında artış yaşayarak ₺429,225,830 seviyesine kadar çıkmıştır. Ankr’ın piyasadaki dolaşan arz değeri ise 7.00B ANKR civarındadır.

ANKR Coin Yorum

Aslında Ankr, bulut teknolojisi alanında çalıştığı için ve bu alanda Microsoft, Google, Amazon, IBM gibi büyük firmalar olduğundan dikkatleri üzerine çekmektedir. Çünkü Ankr biriminin ileride bu alanda bu kadar büyük firmalara rakip olup olamayacağı merak konusudur.

Bunlara ek olarak Ankr yorumlarına göre; hem dağıtık bulut teknolojisi ile hem de daha ucuz depolama hedefi ile birlikte projenin ileride çokça rağbet göreceği öngörülüyor. Ayrıca Ankr coin kimin sorusunun cevabı da tokenin desteklenmesi için bir neden olarak görülmekte. Çünkü Ankr biriminin CEO’luğunu ve CTO’luğunu Amazon geçmişi olan Chandler Song yapıyor. Song’la birlikte yine kurucu ortak ve CTO olan Stanley Wu’nun da 10 yıllık bir Amazon macerası bulunuyor. Bunların yanında Ankr coinin topluluğa büyük önem vermesi ve ülkemizde de aktif bir topluluklarının bulunması Ankr geleceği için umut vadediyor.

ANKR Coin Haberleri

Bunların yanı sıra son ANKR haberleri incelendiğinde Mayıs ayı başlarında artış gösteren 7 kripto para birimi arasında gösterilmekte. Ankr, Mart ayı içerisinde de artış yaşayan 7 kripto para birimi arasında yer almaktaydı. Son zamanlarda piyasadaki hareketlilik sebebiyle durağan seyretse de geleceğe yönelik uzun vadede umut vadediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.