Analistler Uyardı: Binance’ın Durumu “Altcoin Kışını” Tetikleyebilir.

Önde gelen kripto para birimi borsası Binance kısa süre önce, ABD kullanıcılarına Binance.com platformunda artık hizmet vermeyeceğini ve bunları BAM Trading Services ile ortaklaşa oluşturulan ve yalnızca ABD içerisinde aktif olacak farklı bir versiyona taşıdığını ortaya açıkladı. Bu gelişmelerin ardından Analistler, şeklinde endişelerini belirtiyorlar.

Analist Alex Krüger’e göre, ‘’ olabilir, çünkü önde gelen kripto para birimi borsası, ABD kullanıcılarını ana platform olan Binance.com’dan yasal kısıtlamalar yüzünden dışarı çıkarmak zorunda kalacak. Bu kısıtlamalar, Binance’ın yalnızca ABD’deki platformunu, çekirdek platformuna kıyasla nispeten az sayıda varlık kullanmaya zorlayacaktır. ABD’den gelen trafiğin, Binance’ın toplam trafiğinin %25 ila %30’u olan likiditeyi önemli derecede etkilediği düşünülmekte. Bu da, Binance’ın ABD platformunda listelenmeyecek olan kripto para birimlerine sahip olan kullanıcıların ellerindeki fonlara takılıp kalmamaları için satmaya başlamaları demek.

Binance’ın Durumu “Altcoin Kışını” Tetikleyebilir

Binance’ın Durumu “Altcoin Kışını” Tetikleyebilir

Kullanıcılar BNB’yi Ellerinden Çıkaracaklar

Eğer, Krüger doğruysa, kullanıcılar altcoinlerini ve hatta Binance’ın BNB tokenini, Bitcoin veya Ether’in kripto-para birimi ekosistemine yenik düşmemesi için satacaklar. Aslında BNB’nin fiyatı, Binance’ın durumunun insanlar arasında yayılmaya başlamasının ardından keskin bir şekilde düştü. Üstelik bazıları, Binance Coin’in hala faydalı bir hizmet aracı olduğunu savunurken, diğerleri ise ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu’nun (SEC) “güvenlik” olarak sınıflandırılacağına inanıyor. Yani BNB kripto para biriminin döviz işlemleri de ABD içinde engellenebilir.

Binance, merkezi olmayan döviz kurunun (DEX) Amerika’daki kullanıcıları bloke etmesi için ayarlanmış olsa bile kullanıcılar DEX üzerinde Binance destekleyen cüzdanlar kullanabilir veya bir VPN üzerinden ticaret yapabilirler. Krüger, BNB tokeni Binance’ın ABD platformunda listelenmemiş olsa bile, uzun vadeli beklentilerinin güçlü kaldığını söyledi. BNB, bu haftanın başlarında görülen 36 dolardan yüksek seviyelere düştükten sonra şu anda yaklaşık 32.6 dolar seviyesinde işlem görüyor. Son zamanlardaki düşüş, son iki haftadaki kazancını neredeyse tamamen eritti.

Binance’ın Amerika’daki hizmetlerini durdurması hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Binance Amerika'daki Hizmetlerini Durdurdu. En Çok Etkilenen Coinler Hangileri? başlıklı makalemizde Binance Amerika, ve Binance'ın kapanmasından zarar gören kripto paralar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın