Amazon Web Servislerinin Yeni Blockchain Ürünleri Nelerdir ? |

Amazon Web Servislerinin Yeni Blockchain Ürünleri Nelerdir ?

Amazon’un dijital kolu olan Amazon Web Services (AWS) yeni blockchain ürünlerini piyasaya sürdü. Bu hizmetleri başlatma kararı, sanal döviz piyasasının en düşük noktasında bir yıldan fazla süredir. Bilgiler birkaç gün önce CNBC tarafından piyasaya sürüldü.

Amazon Web Servisleri ‘Yeni Blockchain Ürünleri

AWS blockchain teknolojisi ile çalışmaya devam ediyor. Şirket geçtiğimiz hafta, yönetilen bir blockchain teklifini ve Amazon Quantum Ledger Database’i (QLDB) içeren iki yeni hizmet sunduğunu açıkladı.

Şirket tarafından yüklenen bir basın açıklamasına göre , Amazon Yönetilen Blockchain, ölçeklenebilir blockchain ağını oluşturmayı ve yönetmeyi kolaylaştıran tamamen yönetilen bir hizmettir. Bunu yapmak için AWS Hyperledger Fabric ve Ethereum ağını kullandı. Yeni ürün, ağı oluşturmak için gereken ek yükü ortadan kaldırıyor. Aynı zamanda, kullanıcıların taleplerini karşılamak için otomatik olarak ölçeklendirir.

Amazon Quantum Ledger Database ile ağ etkinliğini analiz etmek ve bu konuda değerli bilgiler almak mümkündür. Yönetilen Blockchain ayrıca blockchain ağ aktivitesinin değişmez bir kopyasını QLDB’ye kopyalayabilir.

AWS CEO’su Andy Jassy, ​​şirketin sorunu anladıktan sonra belirli bir ürün veya hizmette para harcadığını söyledi. Ayrıca, bunun birkaç şirketin anlaması gereken bir şey olduğunu söyledi.

Jassy açıkladı AWS mevcut müşterilerden talep yanıt veriyor. En yaygın müşteri kullanım durumlarından bazıları ipotek, sağlık kayıtları, tedarik zinciri takibi ve araç geçmişi kayıtlarıdır.

Yönetilen Blockchain ürünü, Nisan ayında AWS Blockchain Şablonları olarak adlandırılan daha önceki bir ürünün devamı olarak görünüyor.

Amazon’un bu ürünleri piyasaya sürmeye karar vermesi piyasa için çok olumlu. En önemli şirketlerin hala piyasaya yatırım yaptığını gösteriyor. Ancak, Amazon yeni ürünleri piyasaya süren tek şirket değil. Coinbase kısa bir süre önce, kurumsal ve varlıklı yatırımcıların piyasaya düzenli bir ortamda girmelerine izin veren bir OTC masası başlattı.

Şirketler bahislerini kripto paranın geleceğine ve blockchain teknolojisine koyuyorlar. Yazım sırasında, Bitcoin 4,200 $ ‘a yakın işlem görmektedir ve piyasa değeri 73.06 milyar dolar seviyesindedir. Kasım ayı sanal para birimleri için çok zor bir dönemdi, ancak Aralık ayında olumlu bir şekilde başladı.

Comments (No)

Leave a Reply