] }
Bitcoin Haberleri

Altın Fiyatı Son Altı Yılın Zirvesinde Bitcoinle Karşılaştırılmaya Başlandı

Siyasi ve ekonomik gerilimler arttıkça, altın gibi güvenli liman varlıklarına yatırımlar artıyor. Emtia, genellikle Bitcoin ile karşılaştırılmıştır, ancak son zamanlarda sahte çubukların patlaması, iki varlık sınıfındaki göze çarpan farkları açıkça göstermektedir.

Altın Fiyatları 2019’da En Tepeye Ulaştı

Bu yıl altındaki fiyatların yükseldiği hissi, hiçbir yavaşlama belirtisi göstermiyor. Peter Schiff tekrar gazete haberlerini buruşturuyor ve merkez bankalarına karşı korunmayı yüceltiyor. Goldprice.org’daki çizelgelere göre, emtia bugün 1,545 $ / oz‘luk yeni bir seviyeye ulaştı. Bu yıl yüzde 20’nin üzerinde artış yaptı ve Mart 2013’ten bu yana en yüksek fiyatına ulaştı.

Schiff, kendisi ile yapılan röportajda altının bu kez durmayacağını belirtti. İnsanların Merkez Bankası ve Federal Rezerv hakkında endişe duyduklarını ve muhtemel bir durgunluğa tepki gösterdiklerini söyledi.

Altın Fiyatı Son Altı Yılın Zirvesinde Bitcoinle Karşılaştırılmaya Başlandı
Altın Fiyatı Son Altı Yılın Zirvesinde Bitcoinle Karşılaştırılmaya Başlandı

“Merkez bankalarının ve özellikle Federal Rezervin bir sonraki durgunlukta ne yapacaklarından endişe ediyorlar. Altın fiyatının yükselmesinin nedeni budur. Çünkü Fed sıfıra ve kantitatif gevşemeye geri dönecek. Tüm bunlar altın için iyi.”

Altın için iyi olan şey, genellikle devletlerden ve merkez bankalarının müdahalelerinden korunan küresel bir güvenli liman olması sebebiyle ile Bitcoin ile aynı statüyü paylaşması olacaktır. Schiff, ticaret savaşının sorunu tırmandırdığını, ancak ABD ekonomisinin ne olursa olsun durgunluğa girdiğini de sözlerine ekledi. Borsa kazasının zararını sınırlandırmanın tek yolu, hem altın hem de BTC için daha fazla para ve düşme oranı olacaktır.

Sahte Altın Öfkesi

Bitcoin’i altından ayıran şey, kopyalanamayacağı ya da tamamen değişmez olmasıdır. Reuters’e göre, büyük rafinerilerin logolarıyla sahtekarlıkla basılan altın külçeler pazara giriyor. Bunlar, uyuşturucu kaçakçıları veya savaş ağaları için ideal olan kaçak veya yasadışı altınları aklamak için kullanılıyor. Düzenleyiciler ve politikacılar bu gelişme ışığında kripto karşıtı söylemlerini tekrar gözden geçirmek isteyebilir, çünkü Bitcoin sahte olabilir. 

Kaynak: Newsbtc

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu