] }
Coin Analiz

Altcoinlerde Son Durum Ne?

Kripto paralar ile içli dışlı olan kişilerin de bildiği gibi piyasada bulunan Altcoinlerin hareketleri çoğu zaman en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in hareketleri ile alakalı bir şekilde ilerliyor. Bitcoin’de yaşanan bir düşüş anında Altcoinler üzerindeki etkisini de gösterip onların da düşüşe geçmelerine sebep olmakta. Bu yazımızda Altcoinlerde son durum nedir kısaca bir göz atacağız.

Giriş kısmında bahsettiğimiz üzere Bitcoin’in hareketlerine endeksli olan Altcoinler’in kendi başlarına hareket ettikleri durumlar da elbette zaman zaman gözlemlenmekte. Ancak şu anda piyasalardaki genel kanı Bitcoin düştüğü sürece Altcoinlerden uzun vadede pek de bir şey beklenmemesi gerektiği yönünde. Geçmişte piyasaya giren paraların Bitcoin yerine Altcoinler’e kaydığına şahit olmuştuk. Bu gibi durumlarda Altcoin sezonunun başladığını biliyoruz. Bununla birlikte piyasaya giren paranın ilk önce Bitcoin’e hemen peşinden de Altcoinlere kaydığı da görülmüştür.

Dalgalı Piyasadan Her Hareket Beklenebilir

Dün piyasalarda genel olarak yaşanan düşüşün ardından insanların akıllarında şu düşünce beliriyor. Bu kadar kolay şekilde yükselip yine bu kadar kolay şekilde düşen bir piyasanın elbette yeniden yükseliş trendi göstereceğinin yüksek olasılık dahilinde olması. Bu da Altcoinlere yatırım yapacak olanlar için bir ipucu olabilir. Ancak, olay yine bir noktada Bitcoin’e dayanıyor. Aynı uzmanlar Bitcoin’in düşüşte olduğu sürece uzun vadede Altcoinlere pek de yaklaşılmaması gerektiğini savunuyorlar. Altcoinlerde son durum dünkü düşüşe kadar son derece sakin bir şekilde seyrediyordu. Bu da yatırım bekletenlerin umutlarının devam etmesine sebep olmaktaydı. Bu düşüşle birlikte elbette umutlar biraz kırıldı. Diğer taraftan kripto para yatırımı yapmak isteyenler için de bu durum bir fırsat olabilir. Bazı uzmanlar şu anda biraz daha beklemek gerektiğini, Bitcoin’in yeniden 4500 dolar seviyelerine gerileyeceğini beraberinde Altcoinlerin de aynı yoldan giderek düşeceğini savunuyorlar. O zaman yatırıma başlamak için çok daha uygun bir zemin de ortaya çıkmış olacak.

Piyasalardaki genel düşüş ile ilgili olarak yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.